SES Antalya: Murat Alan'ı kınıyoruz!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Eş Başkanı Şükran İçöz, sağlık emekçilerinin haklarını talep etmesini “rüşvet” istemeye benzeten Akit Gazetesi yazarı Murat Alan’ı kınayan bir basın açıklaması yaptı

SES Antalya: Murat Alan'ı kınıyoruz!

SES Antalya: Murat Alan'ı kınıyoruz!

 SES Antalya Şubesi binasında açıklama yapan Şükran İçöz, koronavirüs salgını sırasında yüzlerce sağlık emekçisinin yaşamını yitirdiğini hatırlatarak 150 bin civarında sağlıkçının koronavirüse yakalandığının altını çizdi. 

"Az personelle çok iş yaptık. Aylarca ailelerimiz ile görüşemedik. Çocuklarımızla kucaklaşamadık. Mahkemeler tehlikeli iş yapıyoruz diye çocuklarımızın velayetini bizden alıp sağlıkçı olmayan ebeveynlerine verdi." diyen Şükran İçöz, filyasyon ekiplerine, nöbetli çalışanlara verilen yemeğin dahi utanç kaynağı olduğunu ifade etti. 

İçöz, "Grevi, iş bırakmayı, çalışmama hakkımızı kullanacağımız en meşru ve haklı dönemde olmamıza rağmen, halkımızın sağlık hizmetine olan ihtiyacını gözeten bir yerden sosyal medya etkinlikleri, işyerleri önü basın açıklamaları, kısa oturma eylemleri şeklinde ve bordrolarımızı yakarak taleplerimizi dile getirmeye çalıştık. Ama bıçak kemiğe dayandı, dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

 

"MURAT ALAN SUÇ İŞLEMİŞTİR"

Bu kadar zorlu koşullarda çalıştıkları bir dönemde Murat Alan gibilerin söylemleri ile topluma hedef gösterildiklerini kaydeden İçöz, “Sağlık emekçisine yönelik şiddetin temel nedeni Murat Alan gibi toplumu manipüle eden ayrıştırmaya çalışan kişilerdir. Murat Alan suç işlemiştir. Sağlık emekçilerini halka hedef göstermektedir. Ayrıca sağlık emekçileri arasında ayrıştırıcı dil kullanarak bizleri bölmeye çalışmaktadır. Bu tutumları nedeniyle Murat Alan’ı kınıyoruz. Yaşanacak her şiddet olayında kendisinin de payının olacağını hatırlatıyoruz” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Yap