CHP'li Arı: 'Hodri Meydan!'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Cavit Arı, CHP Korkuteli İlçe Başkanlığı binasında Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde tartışma konusu olan arasta çarşısı ile Pazar yeri ile ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı

CHP'li Arı: 'Hodri Meydan!'

CHP'li Arı: 'Hodri Meydan!'

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, bir çok basın kuruluşunun haberinde ve bazı siyasilerin söylemlerinde dile getirilen CHP’nin yalnızca 7 esnafla görüşerek Pazar yerine yapılacak olan bina hakkında söylemleri ürettiği ve yalan, dedikodu konusu olan bilgileri yaydığı iddialarına cevap verdi.

Arı, CHP olarak çok sayıda esnafla görüşmelerine karşın kamuoyunda ve bazı kişiler tarafından 7 kişi ile görüşüldüğü söylendiğini ve söz konusu şikayetçilerin tüm Korkuteli esnafının talebi olduğunu ifade etti.


“Arasta’nın İmar hukukunu ve pazarcının ekonomisini ilgilendiren yanı var” diyen Arı, “Bizim kendimizin söylediği ya da dedikoduya dayalı aktardığımız bir durum olmadı. Esnaftan direkt olarak gelen kaygıyı dile getirdik” ifadesini kullandı.

Korkuteli Belediyesi’nin MHP’li başkanı Ömer Niyazi İşlek’e çağrıda bulunan Arı, söz konusu alanda esnafa tam olarak ne yapılacağının anlatıldığı örnek bir projenin tesis edilmesi halinde mutlaka destek vereceklerini belirterek “Sayın belediye başkanı yıkılmış olan Pazar yerine bir bina yapacaksa o binanın ilk harcını atmaya hazırım, hodri meydan” dedi.

Belediye ekiplerinin önce Pazar yerinin tuvaletini yıktığını, ancak Pazarcılar Odası ve pazarcı esnafının en çok bu alanı kullandığını aktaran Arı, “vatandaşın girecek yeri kalmasın isteniyor” dedi.

HABER MERKEZİ


Yorum Yap