'Bu bozuk düzen esnafın iradesiyle son bulacak'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya'da özellikle koronavirüs ile birlikte iflas noktasına gelen esnafın dertlerini dinlemek ve zor durumdaki vatandaşların seslerini duyurmak adına ziyaretlerini sürdürüyor

'Bu bozuk düzen esnafın iradesiyle son bulacak'

'Bu bozuk düzen esnafın iradesiyle son bulacak'

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar ve beraberindeki parti heyeti, Antalya'da Kapalı Yol ve İki Kapılı Han civarında ayakta kalmaya çalışan esnafa destek ziyaretlerini sürdürüyor. Türkiye'nin hali hazırda yaşadığı ekonomik buhranın faturasının esnafa ve çalışana kesildiğinin altını çizen Bayar, "Bu bozuk düzen böylesi zor günlerde yalnız bırakılan esnafın iradesiyle son bulacak" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanvekili Hüseyin Sarı'nın da içerisinde bulunduğu heyet, esnaflarla görüşmelerinde dayanışmanın ve siyasal-ekonomik krizi hep birlikte aşmanın yollarına dair fikir alışverişinde bulundular.

Antalya'nın önemli merkezlerindeki esnafla bir araya gelen CHP heyeti, kirasını dahi ödemekte zorlanan esnafın taleplerini tek tek not alarak gerekli mercileri harekete geçirmek adına siyasal mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladılar.

CHP’li Bayar, esnafın yıllardır bütün vergilerini eksiksiz bir şekilde ödediğini ve zor durumda kaldığı anda devletten yeterli desteği göremediğini belirtirken şöyle konuştu:

“Ne için devlete yığınla vergi ödüyor bu esnaf? Salgın hastalık, doğal afet gibi olağanüstü durumlarda devlet kendisine sahip çıksın, destek versin diye. Ancak esnafın, vatandaşın verdiği vergi, esnafın sıkıntısını çözmek için değil; akıbeti belli olmayan vakıflara ve derneklere kaynak yaratmak için, 5’li çetenin ihalelerini kolaylaştırmak için, yandaş patronların borçlarını silmek için kullanılıyor!

Bu bozuk düzen; böylesi zor günlerde sahipsiz bırakılan esnafın, ekmeğini çöpten arayan vatandaşın iradesiyle son bulacak!”


“Esnafı Yüzüstü Bırakanlar Sandıkta Karşılığını Alacak”


Esnafla yaptığı görüşmelerin ardından değerlendirmelerde bulunan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, hükümetin esnafa ‘destek’ adı altında sunduğu paketlerin gerçekçi ve işe yarar olmadığını, esnafın taleplerinin karşılanmadığını belirterek sert eleştirilerde bulundu. 

Başkan Bayar, “İki Kapılı Han'da birçok iş yerinin kepenk kapatmak zorunda kaldığına, çalışan esnafın ise geçim sıkıntısıyla boğuştuğuna üzülerek şahit olduk. Esnafımız stopaj, vergi, faiz indirimi gibi işe yarar ve gerçekçi destekler beklerken AKP hükümeti; esnafın kirasının onda biri dahi etmeyecek şekilde ödeme yapıp adına da "Kira Yardımı" diyor. Her geçen gün bir işyeri daha kepenk kapatırken, çalışan esnaf kara kara borçlarını, evine götüreceği ekmeği düşünürken; yandaş patronların, Katarlı şirketlerin milyonlarca liralık vergilerini silenler, seçim günü geldiğinde yüzüstü bıraktıkları esnaftan, kuru ekmeğe muhtaç bıraktıkları vatandaştan en güzel karşılığı alacak ve tarihe karışacaklardır! Biz ise Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Cumhuriyet'in ilk gününden bugüne olduğu gibi esnafın, çiftçinin, işçinin, garibanın her koşulda arkasında duracak, destekçisi olacağız! Bu ülkenin zenginliklerini 5'li çetelere değil; ülkenin gerçek sahiplerine, halkına armağan edeceğiz!” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Yap