Elmalı Otobüs Terminali'nde sona gelindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Elmalı'da inşa ettirdiği Otobüs Terminali projesinde sona gelindi. Elmalı için koronavirüs süreci öncesinde önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkan terminalin kısa süre içerisinde hizmete açılacağı duyuruldu

Elmalı Otobüs Terminali'nde sona gelindi

Elmalı Otobüs Terminali'nde sona gelindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanı Muhittin Böcek tarafından inşası için ilk adımın atıldığı Elmalı Otobüs Terminali inşaatı sona erdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Durmuş Ali Arslan, terminale gerçekleştirdiği ziyarette Elmalıların uzun süredir beklediği otogar için müjdeli haberi ilan etti. Terminal yakında hizmete açılıyor.

10 bin metrekarelik alana inşa edilen Elmalı Otobüs Terminali'nde yüklenici firma tarafından Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşın kullanımı için gereklilikler olarak belirttiği alanlardaki son rütuşlarını da yaparak hazırlanmasındaki rolünde sona gelindi.


Genel Sekreter yardımcısı Arslan, "Büyükşehir olarak Elmalı'ya önemli bir yatırımı daha kazandırdık" derken, terminalin içerisinde çok sayıda restoran, mağaza ve alışveriş noktasının olacağının altı çizildi. Terminalin ilçe ekonomisine de önemli katkıları olması bekleniyor.


Arslan, “Aynı zamanda Büyükşehir Belediyemize bağlı ATASEM ve ASAT’ın birimleri ile ilçe belediyemizin birimleri de halkımıza hizmet verecek. Tesisimizin işletmesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığımızca yapılacak. Ulaşım ve ticari firmaların yerlerini almasıyla tesisimizi en kısa sürede hizmete açacağız” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ 


Yorum Yap