Antalyalı hırsızlardan ATM'lerden büyük vurgun

Antalya'da ATM'lere kredi ve banka kartlarını kopyalamaya yarayan cihaz takarak vatandaşların hesaplarındaki paraları hortumlayan iki suç makinesi, emniyet güçlerinin takibi sonucunda yakalandı. Hırsızların yöntemi ise pes dedirtti

Antalyalı hırsızlardan ATM'lerden büyük vurgun

Antalyalı hırsızlardan ATM'lerden büyük vurgun

Antalya'da ATM'lere yurttaşların kart bilgilerini kopyalayıp hesaplarına sızmayı sağlayan elektronik cihazı sokarak büyük miktarda parayı hesaplarına geçiren hırsızlar, kıskıvrak yakalandı. 

ATM'lerde tespit edilerek incelemeye alınan hayalet cihazların çok kez kullanıldığı tespit edildi.

Antalya genelinde farklı adreslerde bulunan banka ATM’lerine banka/kredi kartlarını kopyalamaya yarar cihaz takarak vatandaşların kartını kopyalayıp hesaplarından para çeken şüphelilere yönelik başlatılan takipte başarılı sonuç elde edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın emri ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan arama ve takiplerde, Antalya'da yaşayan A.S. ve S.C. isimlerindeki hırsız, kimliklerinin açığa çıkması sonrasında gözaltına alındılar.


Yakalanan şüphelilerden ele geçirilen dijital materyaller üzerinde yapılan incelemelerde çok sayıda suç unsuru veri kaydına rastlanılırken şahıslardan kart kopyalamaya yarayan aparat ve dijital materyaller ele geçirildi.

A.S. ve S.C. isimli suç makinelerinin Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanması sonrasında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği ve ardından S.C'nin adli kontrol şartı ile salındığı belirtildi.

A.S. isimli şahsın tutuklanarak cezaevine gönderildiği de gelen bilgiler arasında.

(İHA)


Yorum Yap