Manavgat'ta huzurevlerinde koronavirüs aşısı

Türkiye'de sağlık çalışanları ile başlayan aşılama çalışmaları kapsamında Manavgat Belediyesi Huzurevi’nde kalan yaşlı yurttaşlar, öncelik sıralaması kapsamında koronavirüs aşılarını oldular

Manavgat'ta huzurevlerinde koronavirüs aşısı

Manavgat'ta huzurevlerinde koronavirüs aşısı

 Manavgat Belediyesi bünyensindeki Huzurevi'nde yaşamlarını sürdüren 65 yaş ve üzeri yurttaşlar, Çin'de başlayıp dünyanın her yanına yayılan koronavirüs salgınına karşı en güçlü silah olarak tabir edilen aşılarını oldular.

 

Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden gelen aşılama ekibi, büyük bir titizlik içinde huzurevindeki büyüklere aşılarını uyguladı. Aşılama sırasında hiçbir tedirginlik yaşamayan büyükler, sağlık çalışanlarına yardımcı oldu. Sağlık ekibi büyüklerden sonra huzurevi çalışanlarına da aşı uyguladı.

 

AŞI OLANLARDA OLUMSUZ BİR DURUM GÖZLENMEDİ 


Belediyeden verilen bilgiye göre  aşılama işlemleri sırasında huzur evi müdürü ve Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcıları da büyüklerin yanında yer alarak onlara moral ve destek verdi. Huzur evi sakinleri, aşı ekibine hassas çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise aşılama işlemini telefonla takip etti: Sonrasında ise büyüklerin sağlığı ile ilgili sık sık bilgi paylaşımında bulundu. Sözen, “Büyüklerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Türkiye genelinde başlatılan aşı çalışmaları kapsamında büyüklerimizin ilk faz aşılarını yaptırdık. Şimdilik çok şükür herhangi bir olumsuz durum yok. Büyüklerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, emeği geçen tüm ekiplere teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber Merkezi


Yorum Yap