Müdür’den İnönü’ye hakaret!

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başbakanı, ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’ye sosyal medyadan çirkin saldırı. Mahmutlar İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Uysar’ın İnönü’ye ilişkşn yaptığı saygısız paylaşım CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı tarafından Meclis’e taşındı

Müdür’den İnönü’ye hakaret!

Müdür’den İnönü’ye hakaret!

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun memleketi Alanya’da Mahmutlar İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Uyar’ın paylaşımı şöyle: “Devlet yönetmek ciddiyet ister. Lider olmak saygınlık ister. Bir liderde görüntü ve duruş çok önemlidir. Şimdi anlıyorum güzel ülkemin neden yıllarca geri kaldığını… Kimler bizi temsil etmiş... Yazık, boşa geçen yıllarımıza."

         

CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, konuyu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Meclis’e verdiği yazılı soru önergesiyle sordu. Milletvekili Arı, Antalya, Alanya’da Mahmutlar İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yapan Mehmet Uyar’ın sosyal medya hesabından devlet büyüğümüz İsmet İnönü’yü rencide eden siyaset içerikli paylaşımına ilişkin soruşturma açılıp açılmadığını sordu.

 

MANEVİ ŞAHSİYETİNE HAKARET

Konuya ilişkin 21.01.2021 tarihli soru önergesinde “Antalya, Alanya’da Mahmutlar İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yapan Mehmet Uyar’ın kendisine ait Facebook sosyal medya hesabından sürekli olarak siyaset içerikli paylaşımlar yaptığı, son yaptığı paylaşımda ise İstiklal Savaşımızın değerli komutanlarından, Cumhuriyetimizin ilk Başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün manevi şahsiyeti hakkında hakarette bulunduğuna dair Alanya’daki yerel basın yayın organlarında haber paylaşımları söz konusudur. Şahsın Facebook sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda çok değerli bir devlet büyüğmüz olan İsmet İnönü’yü rencide eden siyasi içerikli paylaşımda bulunduğu belirtilmektedir” dedi.

 

HALEN GÖREVDE OLMASI DOĞRU MU?

CHP’li Arı önergesinde, Milli Eğitim Bakanı’na; “Bahsi geçen Bakanlığınıza bağlı kamu görevlisinin İsmet İnönü'nün manevi şahsiyetine karşı hakaret içerikli paylaşımı hakkında tarafınızdan açılmış bir soruşturma var mıdır? Yoksa açmayı düşünüyor musunuz? Var ise bu şekilde kamu görevi ile ilgisi olmayan hakaret içerikli paylaşım yapan bir kişinin halen aynı görevde tutulması ne kadar doğrudur? Bir bürokratın sosyal medya hesabından siyasetin içine bu kadar girmesini gerektirecek paylaşımlarda bulunması ayrıca ne kadar doğrudur?” sorularını yönelterek bilgi istedi.

 

Haber Merkezi


yorum-resim

Seren Çetin24 Ocak 2021

Şeytanlar bitmediler gittiler daha

yorum-resim

DOĞAN KAYACAN22 Ocak 2021

Osmanlı Genelkurmay ının altın çocuğudur. Orgeneraldir. 31 Ayaklanması, Balkan Savaşları, 1. Dünya Savaşı , yani Osmanlı ve Türk Milleti için 3 kıtada savaşmış birine dil uzatacak kadar karakteri ince biri , birde öğretmen .Yazıklar olsun.Kaç gün askerlik yapmış bu şarlatan , yalaka?Sevmeyebilirsin, saygı duymayabilirsin, ölünün arkasından laf söylemek ayıptır.Ayıp.

Yorum Yap