Yürüyemeyen terör gazisine feci darp!

Antalya'da yaşadığı apartmana giriş çıkışlarda kullandığı asansöre eşya yüklendiğini gören ve duruma tepki gösteren, iki ayağı da sakat olduğu için neredeyse yürüyemeyen terör gazisi, ağır darp edilerek hastanelik oldu

Yürüyemeyen terör gazisine feci darp!

Yürüyemeyen terör gazisine feci darp!

Antalya'da bir baba oğula asansörde yük taşıdıkları ve asansörün sık sık bozulduğu gerekçesiyle tepki gösteren gazi Gökhan Koç, ikili tarafından darp edildi. Koç'un binaya giriş çıkışlarda tek şansı söz konusu asansör oluyordu...

Asansörü o günden sonra bozulan ve iki ayağı da ampute olduğu için evine desteksiz çıkamayan gazi Gökhan Koç, yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlattı.

Koç'un darp sırasında bir dişi, parmakları ve gözlüğü kırılırken, yediği darbelerden dolayı vücudunda çok sayıda morluk kalmış durumda. Terör gazisi Koç'a saldıran baba oğul gözaltına alındı.


TERÖR YOĞUN BÖLGEYE İSTEYEREK GİTMİŞTİ

  Kepez Düdenbaşı Mahallesi'nde yaşayan 30 yaşındaki evli lise mezunu Gökhan Koç, Şırnak'taki vatani görevinin ardından askerliği çok sevdiği için askeri sınavla piyade uzman çavuş oldu. 

İlk görev yeri olarak Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesini tercih eden Koç, 2016 yılının nisan ayında terör saldırısında yaşanan patlamada ağır yaralandı. 7 ay GATA'da tedavi gören Koç, iki ayağını kaybetti.

 İki ayağına protez takılan Koç, hayata yeniden tutundu ve 3 yıl önce hayatını Pınar Koç ile birleştirdi. Gökhan Koç, 7 ay önce Düdenbaşı Mahallesi 2310 Sokak'ta bir apartmanın 3'üncü katına taşındı. Koç, geçen salı günü asansörde tadilat malzemesi taşıyan karşı komşusu L.Y. ve oğlu Z.Y.'ye, asansörle yük taşındığında bozulduğunu ve yapımının uzun sürdüğünü, kendisinin dairesine inip çıkmada zorluk yaşadığını söyledi. 

Telefonla ve yüz yüze kısa süreli konuşmanın ardından, Koç ve baba oğul geçtiğimiz salı günü bina girişinde karşılaştı. Gazi Koç'a hakaret eden baba oğul, işin boyutunu şiddete kadar götürdü. Yere yatırılıp darp edilen, dişi ve bir parmağı kırılan Koç'un her iki dizinde de yaralanmalar oldu. Danp anları güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi. 

 

3 KAT MERDİVENİ ÇIKMASI 10 DAKİKA SÜRÜYOR

  Gökhan Koç'un, uyarısına rağmen asansörde yük taşınmasına  devam edilmesi nedeniyle binanın asansörü arıza yaptı.  Adliye dönüşü eve gelen Koç, asansörün kapalı olduğunu görünce büyük şok yaşadı. Uzun süre elinde koltuk değneğiyle dışarıda bekleyen Gökhan Koç, gelen bir gazi arkadaşının desteğiyle yavaş yavaş 3 katı çıkarak dairesine ulaşabildi. 

Eşinin yanında darp edilip gururu kırılan Gökhan Koç, asansör bozulmasıyla da eve mahkum oldu. Gözyaşlarına boğulan Koç'u gazi arkadaşları teselli etti. 

"KAPIMI ÇALACAKLAR DİYE KORKUYORUZ"

Darp esnasında ön dişinin ve parmağının birinin kırıldığını, ayaklarında yara izleri oluştuğunu belirten Koç, " Hiçbir şekilde anlaşma arabulucu istemiyorum. Hukuki sürecin sonuna kadar gideceğiz. Olayın ardından eşim hale uyuyamıyor. Bende uyuyamıyorum. Kapımı mı çalacaklar gelip yeniden mi darp edecekler diye korkuyoruz. Psikolojimiz bozuldu. Benim iki ayağım yok, üflesen düşeceğim zaten. Beni neden dövdüler anlamıyorum. Cezalandırılmalarını istiyorum” ifadelerine yer verdi.  

(İHA)

Yorum Yap