Düden ‘ölüyor’

Düden Çayı’nda koku, pislik ve balık ölümleri devam ediyor. Geçtiğimiz ay konunun gündeme gelmesi üzerine Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 10 işletmenin faaliyetini durdurarak işletmelere 2 milyon 598 bin 797 Lira idari para cezası uygulamıştı

Düden ‘ölüyor’

Düden ‘ölüyor’

Düden Çayı’nda koku, pislik ve balık ölümleri devam ediyor. Geçtiğimiz ay konunun gündeme gelmesi üzerine Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 10 işletmenin faaliyetini durdurarak işletmelere 2 milyon 598 bin 797 Lira idari para cezası uygulamıştı. 

Ancak kokunun ve balık ölümlerinin sürdüğü öğrenildi. Sosyal medyada ölen balıkların fotoğrafları paylaşılarak yetkililer göreve çağrıldı.

Antalya Valiliği konuya dair geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada “18.01.2021 günü yapılan denetimlerde ise 10 tesis daha denetlenmiş ve bunlardan 3 tanesinde atık sularını toprağa veya yeraltına vermeleri gibi olumsuzluklar tespit edilmiş olup bunlar hakkında da idari işlemlere başlanmıştır" demişti.

Ziya Nur SEZEN


yorum-resim

Mustafa Akıncı 2 Şubat 2021

Çok büyük bir vicdansızlık. Bu manzarayı yaratanlarda hiç mi vicdan yok, hiç mi ahlak yok, hiç mi utanma yok.
Hiç bir çıkar bu güzel canlıların yok olmasına, dünya harikası Düden şelalemizin kanalizasyona dönmesine değmez.
Bu işletmeler hakkında hukuki müeyyideler herkese örnek olacak tarzda uygulanmalı ve bu işletmeler kamuoyuna teşhir edilmelidir.

Yorum Yap