Esnafa maddi destek için son başvuru tarihi açıklandı!

Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, gelir kaybı ve kira desteği başvurusu yapamayan esnaf ve sanatkarlar için sürenin 31 Mart tarihine kadar uzatıldığını ancak Antalya’da başvuru hakkı olmasına rağmen 8 bin 500’e yakın esnafın müracaat etmediğini hatırlattı

Esnafa maddi destek için son başvuru tarihi açıklandı!

Esnafa maddi destek için son başvuru tarihi açıklandı!

Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan,  şöyle konuştu:

“Ticaret Bakanlığı, Pandemi nedeniyle olumsuzluklarla karşılaşan esnaf ve sanatkarlarımıza gelir kaybı ve kira desteği sağlamaya devam ediyor. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira desteği için başvuru yapamayan esnaflarımız için sürenin 31 Mart  tarihine kadar uzatıldığını açıklamıştı.

Antalya’da başvuru hakkı kazanmalarına rağmen müracaat etmeyen yaklaşık 8 bin 500 civarında esnafımız bulunuyor. Bakanlığımız bir yandan sonuçları açıklarken bir yandan da değerlendirme sürecine devam ediyor.

Kira ve gelir kaybı desteği başvuruları şu anda devam ediyor, destek ödemelerinden faydalanmak isteyen esnaflarımızın 31 Mart’a kadar e-devlet üzerinden mutlaka başvuru yapması gerekiyor.”

 

ESNAF DESTEK PAKETİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnaf ve sanatkarların son başvuru tarihini kaçırmamaları gerektiğini aktararak şu ifadeleri kullandı:

“Ticaret Bakanlığımız tarafından gelir kaybı ve kira desteği başvuruları için son tarih 31 Mart’a uzatıldı. Başvuru yapmayan ve önceden başvurup da başvuruları reddedilen esnaf ve sanatkarlarımız yeniden başvuru yapabilirler.

Kira ve gelir kaybı desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımız gelir kaybı ve kira desteği fırsatını kaçırmamak için son başvuru tarihine kadar mutlaka başvuru yapmalı.”

(İHA)


Yorum Yap