235 bin Antalyalı genç yüz yüze eğitime başladı

Kademeli normalleşme kapsamında yüksek riskli iller arasında yer alan turizm kenti Antalya’da, okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı

235 bin Antalyalı genç yüz yüze eğitime başladı

235 bin Antalyalı genç yüz yüze eğitime başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Müdür Yardımcısı Mehmet Gürcan, Muratpaşa İlçesi Yenigün Mahallesi Dilşad Refizade İlkokulu’nda ders başı yapan öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.

 

Sınıflara giren Er, sıraya oturup öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Er’e öğrenciler dezenfektan ve kolonya ikram etti.

 

Öğrencilerin velileri eşliğinde okula geldiği, ateşleri ölçüldükten sonra ellerine dezenfektan dökülüp içeri alındığı görüldü. Maske takan öğrencilerin çoğunun yüzünde ayrıca siperlik olduğu ve sıralarının üzerinde ıslak mendil, kolonya ve dezenfektan bulunduğu gözlemlendi.

 

YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİ İÇİN ZİL ÇALDI

Öğrencilerin okullarını özlediğini ve alınan pandemi önlemlerini başarılı bulduğunu dile getiren Hüseyin Er, Antalya'da bin 727 okulda 235 bin 711 öğrenci ve 25 bin öğretmenin yüz yüze eğitime başladığını bildirdi.

 

Okula girişten sınıf dahil tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Er şöyle konuştu:

 

“Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ediliyor. Uzun bir aradan sonra öğrencilerle yeniden buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Okullarımızda Milli Eğitim Bakanlığı’mızın talimatları doğrultusunda, çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda eğitim öğretimlerini alabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri aldık.

 

Tekrar çocuklarımızdan ayrılmak istemiyoruz. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan hassas davranmalarını istirham ediyoruz. Okullarda belli bölgelere dezenfektan yerleştirildi, sosyal mesafenin ihlal edilmemesi içinde çalışmalar yürütüyoruz.”

(İHA)


Yorum Yap