reklam

‘Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız’

14 Mart Tıp Bayramı öncesinde toplumun çeşitli kesimlerinden korona virüsle mücadelede fedakarca en ön safta çarpışan sağlıkçılara yönelik olarak minnet mesajları verilmeye devam ediliyor. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “İyi ki varsınız” diyerek 14 Mart öncesi önemli açıklamalarda bulundu

‘Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız’

‘Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız’

Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın 14 Mart Tıp Bayramı öncesi yayınladığı mesaj şu şekilde:

 

“Her alanda müreffeh, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' sözüyle vurguladığı gibi sağlık; insanoğlunun sahip olduğu en değerli zenginliklerin başında gelmektedir.

 

Büyük bir adanmışlıkla bu zenginlik için canla başla çalışan sağlıkçılarımız, görevlerini fedakârca yerine getirmektedirler.”

 

BU FEDAKARLIK UNUTULMAZ

 

Önce sağlık diyen ve koronavirüs sürecinde de insan sağlığını kendi sağlığından önde tutan tüm sağlık çalışanlarının bir yılı aşkın bir süredir gecesini gündüzüne katarak virüse karşı adeta göğüs göğüse çarpıştığını aktaran Yazıcı şöyle konuştu:


 

“Bu zorlu süreçte, bizim yanımızda olan sağlıkçılarımızın haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarımızın gösterdiği fedakârlığı milletimiz hiçbir zaman unutmayacaktır.

 

Bizler evimizdeyken sizler canınızı ortaya koydunuz, gecelerce uykusuz kaldınız, sevdiklerinizden ayrı zaman geçirdiniz, çocuklarınıza dahi sarılamazken binlerce çocuğa sahip çıktınız, tüm hastalarınıza ailenizden biri gibi yaklaştınız, iz bırakan maskelerin ardında nefessiz kalıp bizlere nefes oldunuz. Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız.

 

Ülkemize, insanlarımıza şifa dağıtan elleriniz güzel yurdumuzun üstünden hiç eksik olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle; insan hayatını her şeyin üstünde tutarak zorluklara aldırmadan özveriyle çalışan sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu zorlu pandemi sürecinde vefat eden kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, hasta sağlıkçılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap