reklam

Kırmızıya dönen Antalya’da belediyeler alarmda!

Covid-19 risk haritasında çok yüksek risk grubunda yer alan Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, camiler, aile sağlık merkezleri ve vaka görülen site ve apartmanlarını ortak kullanım alanlarını dezenfekte ediyor

Kırmızıya dönen Antalya’da belediyeler alarmda!

Kırmızıya dönen Antalya’da belediyeler alarmda!

    Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’de geçen yıl 11 Mart’ta ilk covid-19 vakasının ilan edilmesiyle birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde dezenfekte ekibi kurdu. Muratpaşa, bir yılı aşkın süredir devam eden salgında kapalı pazar yerleri, meydanlar, parklar, Kaleiçi gibi kalabalık noktalar, ilçenin cadde ve sokaklarını defalarca arazözlerle yıkayıp ilaçladı.

 


    Hastaneler ve aile sağlık merkezleri olmak üzere, polis merkezleri, ibadethanelereler gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu kurum ve kuruluşları da dezenfekte edildi.

 


    Muratpaşa, yeniden açılan restoran ve kafeleri, berber ve kuaförleri, taksi ve taksi duraklarını da ilaçladı. Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan covid-19 risk haritasında Antalya’nın çok yüksek risk grubuna girmesiyle birlikte ekiplerin çalışmaları daha da hızlandırdı.

 


    Ekipler, gün içinde camiden aile ağlık merkezlerine, covid-19 vakası görülen apartmanlara kadar ekipler her noktaya ulaşmaya çalışıyor.

 


    Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, dezenfekte çalışmalarının ilçe belediyelerinin görevi olmamasına rağmen üstlendiklerini ve salgın boyunca sürdüreceklerini söyledi. Başkan Uysal, amaçlarının ortak kullanım alanlarını mümkün olduğunu steril tutmak olduğunu belirtti.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap