İYİ Parti’de bayrak değişimi!

İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Ramazan Ergin’in yerine 26 yaşındaki Stajyer Avukat Ayşegül Şengezer atandı. İYİ Parti’nin Kadın Politikaları Başkanlığı’nca kadın istihdamına destek için başlatılan Güneşin Kadınları Projesi’nin Antalya Kurucu Başkanlığı’na da Şükriye Karaben görevlendirildi

İYİ Parti’de bayrak değişimi!

İYİ Parti’de bayrak değişimi!

     İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Avukat Ayşegül Şengezer’in atandığını açıkladı. Partiden yapılan açıklamaya göre Başkan Başaran, “Görevini layıkıyla yerine getireceğine inandığım Ayşegül Başkanımıza sonsuz başarılar diliyorum. Partimizin yönetim kurulunda da yer alan Gençlik Kolları Başkanımızın ilerleyen yıllarda tıpkı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener gibi büyük bir siyasetçi olacağına inanıyorum” diye konuştu. 


KADINLAR KOOPERATİFLEŞECEK

    İYİ Parti’nin, kadının başta ekonomi olmak üzere hayatın her alanında güçlenmesi için başlattığı "Güneşin Kadınları Kadın Kooperatifleri Projesi" birçok ilde hayata geçirilirken, Antalya’da Kurucu Başkanı olarak Şükriye Karaben görevlendirildi.

    Partinin Kadın Politikaları Başkanlığı’nca kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadının istihdama katılımının artırılması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kadın kooperatifleri kurulması çalışmaları ülke genelinde hızlı bir şekilde devam ederken, kadın kooperatiflerinden biri de Antalya’ya kuruluyor.

    İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Genel Başkan Meral Akşener'in önderliğinde Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu tarafından geliştirilen projenin, kadınların güçlendikçe başarabilecekleri konusunda en iyi örnek olduğuna dikkat çekti. 

    Başaran, kadınların ekonomik özgürlüğünü elde etmesiyle birlikte sona erecek ekonomik şiddetin, devamında cinsel, fiziksel ve psikolojik şiddete karşı da kadınların direnç gösterip kendisini savunmasını kolaylaştıracağını belirterek, "Proje yalnızca ekonomik güçlenmeyi temeline almış olarak gözükse de orta ve uzun vadede farklı sosyal getirileri olacak bir çalışma olarak planlanmıştır" dedi.

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap