Tek Sarnıç’ta kadın emeği

Kepez Belediyesi, şehrin merkezinde yer alan ve yakın bir tarihte yenilediği Tek Sarnıç Kent’te, kadınların, kooperatiflerinde üretmiş oldukları ürünleri sergileyebilecekleri, satabilecekleri noktalar oluşturacak

Tek Sarnıç’ta kadın emeği

Tek Sarnıç’ta kadın emeği

     Kepez Belediyesi, Kadın Kooperatifleri Destek Paketi Projesi kapsamında kurulan 5 adet kooperatife, parktaki ticari işletmelerin kullanımını tahsis etti. Kadın girişimciler ile ziyaretçilerin taleplerini dikkate alan Kepez Belediyesi, Tek Sarnıç Kent Parkı’na yeni üniteler kazandırıyor.


 

    Kepez Belediyesi, Avni Tolunay Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde 18 bin metrekarelik alandan oluşan Tek Sarnıç Parkı’nda, geçtiğimiz yıllarda yenileme çalışması gerçekleştirmişti. Şehrin merkezi bir noktasında yer alan park, yeşil alanları, sosyal tesisleri, mesire ve spor alanlarıyla şehir sakinleri için önemli bir sosyal yaşam alanı haline geldi. Masal kahramanı Gulliver'in 15 metre uzunluğunda bir heykelinin yer aldığı kent parkı, içerisindeki çam ağaçları ve yeşil dokusuyla vatandaşları doğa ile buluşturuyor.


 TEK SARNIÇ KENT PARKI’NA YENİ ÜNİTELER

    Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kent parkını ziyaret ederek, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Parkta bulunan dükkânları işleten girişimci kadınların, parkla ilgili taleplerini dinleyen Tütüncü, yaptığı açıklamada Tek Sarnıç Kent Parkı’nın, şehrin güzel yeşil alanlarından biri olduğunu söyledi. Bu parkı, yakın geçmişte yeni yüzü ile hizmete açtıklarını aktaran Tütüncü, parkta yapılacak çalışmalarla ilgili şunları kaydetti: “Tadilat çalışması sonrası park, bambaşka bir güzellik seviyesine ulaştı. Tek Sarnıç Kent Parkı, kadın emeğinin merkezi haline geldi. Ziyaretimde, kent parkındaki ticari tesisi işleten kadın girişimcilerin isteklerini dinledim.

    Küçük dokunuşlarla parkı, hanımefendilerin zarafetine yakışır hale getireceğiz. Kent parkımıza, kedi, köpek ve kuş evleri yerleştireceğiz. Can dostlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yörük Çadırı kuracağımız parkta, hanımefendilerin, kooperatiflerinde üretmiş oldukları ürünleri sergileyebilecekleri, satabilecekleri noktalar da oluşturacağız. Parktaki güvenlik hizmetini artıracağız. Çeşitli türde bitki ve çiçek dikerek, parkımızı güzelleştireceğiz.”

 

“AİLE EKONOMİSİNE DESTEK VERECEK”

    Başkan Hakan Tütüncü, kadın girişimcilerin zarafeti ile Tek Sarnıç Kent Parkı’nı çok daha güzel bir hale geleceğinin altını çizerek, “Bu güzel mekân, hanımların aile ekonomilerine de destek sağlayan bir merkez haline gelecek. Hanımefendiler üretim yapmak istiyoruz, diyorlar. Üreterek geleceğe yürümek, bizim için çok önemli. Hanımefendilerin üretim yapma isteklerini büyük bir takdirle karşılıyorum. Belediyemiz kadın girişimcilerimize her türlü desteği verdi. Bugüne kadar nasıl hanımefendilerin yanında olduysak bugünden sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

    Masal ve çizgi film karakterlerinden oluşan temalı alanların bulunduğu Tek Sarnıç Kent Parkı; meydan, dükkânlar, büfeler, yürüyüş yolları, restoran, fitnes ve dinlenme alanları gibi bölümlerden oluşuyor.

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap