Akdeniz Üniversitesi’nde neler oluyor?

MHP’nin Antalya’da İl Başkanlığı yapmış önemli isimlerinden Mustafa Akar, 9 Haziran’da facebook’ta dikkat çeken bir paylaşım yaptı. “Akdeniz Üniversitesi’nde neler oluyor?” başlığında rektör ve yönetime dönük bazı iddialara yer verildi… İşte o yazı ve iddialar. Bakalım üniversiteden bu iddialara bir cevap gelecek mi?

Akdeniz Üniversitesi’nde neler oluyor?

Akdeniz Üniversitesi’nde neler oluyor?


“Üniversite Rektörü ve yönetimi atandığı günden beri siyasi gücü arkasına alarak garip uygulamalara imza atıyorlar.

Üniversitenin yüzlerce çözülmesi gereken konuları varken bu yönetim özellikle kendi ekiplerinden olmayanlara farklı davranış içinde oldukları kulaktan kulağa yayılıyor ve öğretim görevlileri dahil çalışanlarda bir tedirginlik hakim olduğu söyleniyor.

Mobbing iddiaları gündemde iken en son kurban geçmişte MHP Antalya Milletvekili Adayı olmuş, camianın çok sevdiği ve hem hekim olarak hem de hoca olarak çok başarılı Prof. Dr. Genel Cerrah Ramazan Eryılmaz Hocamız. Uyduruk bir soruşturma ile açığa alındı. Zaten yaklaşık bir yıldır kendisine baskı yapıldığını ve ‘Seninle çalışmak istemiyoruz’ diyerek çeşitli zamanlarda haberler gönderildiğini öğrendik. Açığa alınan Eryılmaz’ın görevini yapmasının önüne geçilmesinin yanı sıra Profesör doktor unvanına sahip olmasına rağmen tez, ders ve saha çalışması gibi çok fazla çeşitliliğe sahip alanlarda çalışmalar yürütmesinin de önüne geçildi.

Tek suçu hastalara ayırım gözetmeden ve beklentiye girmeden her hastaya şifa dağıtmak başarılı ameliyatlar yaparak yeni asistanlar öğrenciler yetiştirmek için gecesini gündüzüne katmaktır.

Tabi bir diğer suçu da Türk milliyetçisi olmaktır bu karardan vazgeçilmez ise birçok kişiye aynı yöntem uygulanacaktır.

Üniversite yönetiminin bu içi boş karardan vazgeçmesini ve Ramazan Hoca’nın hastaları ve öğrencileri ile yeniden buluşmasını bekliyoruz. Bu arada Ramazan Hoca sahipsiz ve yalnız değildir.”

 


Yorum Yap