Özel Günler
reklam

‘Altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum’

Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz, kendisine Kumluca Güreşleri'ne sponsorluk yapan okulun Kumluca Kampüsü'ne giderek öğrenciler ile sohbet etti

‘Altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum’

‘Altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum’

  Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz’e, öğrenciler ile sohbetine Antrenörü Hikmet Tuğsuz da eşlik etti. Başpehlivan Ali Gürbüz’ü okulun kurucu ortağı Durmuş Arabacı, Kampus Müdürü Şener Çepel ve kampus çalışanları karşıladı. Gürbüz, kampüse gelirken çiçeklerle karşılandı pasta kesildi. Başpehlivan Ali Gürbüz ve Antrenör Hikmet Tuğsuz okulun 5. sınıf öğrencisi Ayşe Kolsuz ve yine 5. sınıf öğrencisi Yusuf Darıyemez ile sohbet etti. Yusuf Darıyemez, Başpehlivan Ali Gürbüz’e en zorlu güreşinizi kiminle yaptınız sorusuna, çeyrek finaldeki Serhat Gökmen maçı olduğu cevabını verdi.

  Okul öğrencisi Ayşe Koltuk’un neden güreş sporu yapıyorsunuz sorusuna ise, babasının 1988 Kırkpınar başpehlivanı olduğunu, ailesinde birden fazla kişinin yağlı pehlivan güreşi ile ilgilendiğini, bu yüzden güreş sporunu seçtiğini söyledi.

ALİ GÜRBÜZ’DEN ALTIN KEMER MESAJI  

  Altın kemerin ebedi sahibi olmak istediğini belirten Ali Gürbüz, "Sağ olsun Durmuş Abi her zaman bize maddi manevi desteklerini esirgemiyor. Bizde Kırkpınar’da altın kemeri aldıktan sonra iadeyi ziyaretine geldik. Yanlarına gelip ziyarette bulunduk. Bildiğiniz gibi bu yıl ikinci defa üst üste Kırkpınar başpehlivanlığını kazandık. İnşallah seneye başpehlivan olup altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum. Bu duyguyu Antalya’ya ilk defa yaşatmak istiyorum. Hedeflerimiz bu. Bu doğrultuda azimlerimizi, hırslarımızı, çalışmalarımızı devam edeceğiz" dedi.

  

‘HEDEFİMİZ KIRKPINAR’DI’

  Sponsorluk süreci ile ilgili konuşan Ali Gürbüz’ün Antrenörü Hikmet Tuğsuz ise, "Durmuş abi her zaman güreşlerde söylediğimiz gibi Yörük çocuğudur. Kendisi yağlı güreşi çok sevdiğini, Ali Gürbüz’ün de her zaman yanında olduğunu, destek vermek istediğini söyledi. Kumluca Güreşleri'nde, Bahçeşehir Koleji ve Durmuş Abi adına güreştik. Burada derece yapmadık ama hedefimizin Kırkpınar olduğunu kendisine söyledik. Ebediyen kemeri aldığımızda kendisini ziyaret edeceğimizi kendisi de sponsorluğumuzu büyük bir zevkle yapabileceğiniz söyledi. Şu an buradayız. İnşallah yeni sene de altın kemerin ebediyen sahibi olup tekrar ziyarete geleceğiz" dedi.

   (İHA)


Yorum Yap