Özel Günler
reklam

‘Adeta aklımızla dalga geçiyor’

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manavgat’ta yaptığı açıklamaları şaşkınlıkla izlediklerini belirterek, “İnanılır gibi değil. Cumhurbaşkanı sanki başka bir ülkede yaşıyor. Adeta aklımızla dalga geçiyor” dedi

‘Adeta aklımızla dalga geçiyor’

‘Adeta aklımızla dalga geçiyor’

     İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manavgat ilçesi ve çevresinde incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarına yaptığı, "Uçak konusundaki sıkıntıların nedeni THK'nın teknolojisini yenileyememiş olmasıdır. Ayrıca son yangınlarda çok işimize yarayan anfibik uçaklar ile gelişmiş helikopterlerimiz sayesinde yangınla mücadelede filomuzdaki zafiyeti ortadan kaldırmaya çalıştık” açıklamasına sert tepki gösterdi.

 


“CUMHURBAŞKANI SORUMLUDUR”

    Başkan Başaran, Erdoğan’ın açıklamaları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ifade ederek, “İnanılır gibi değil. Sayın Cumhurbaşkanı sanki başka bir ülkede yaşıyormuş gibi açıklamalar yapıyor. Adeta aklımızla dalga geçiyor. 19 yıldır ülkeyi yöneten zihniyet, utanmasa yangınların sorumluluğunu da Türk Hava Kurumu’na yükleyecek. Türk Hava Kurumu’na kayyum atayan sizsiniz. Yangın uçaklarının bakımını yapmayan ve pilotların işlerine son veren de sizin atadığınız kayyum. O zaman sorumlu da siz oluyorsunuz. Her zaman haklı olmak zorunda değilsiniz. En azından bu konuda sorumluğunuzu kabul edin” dedi.


“İSRAİL’E 3 YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI GÖNDERDİ”

    Türk Hava Kurumu’nun 5 yıl önce İsrail’de meydana gelen yangına 3 yangın söndürme uçağı gönderdiğini de hatırlatan Başaran, “Cumhurbaşkanlığı’na 13 özel uçak almayı akıl eden zihniyet, her yıl yaz aylarında yangınlarla mücadele eden ülkemize yangın uçağı almayı nasıl akıl edemez? Türkiye ‘Muz Cumhuriyeti’ değildir. Geçmiş yıllarda İsrail’e yangın uçağı gönderirken şimdi Rusya’dan yangın uçağı kiralıyoruz. Ayrıca yarısı ormanlarla çevrili bir ülkenin Allah aşkına sadece 2 tane yangın uçağı mı olur? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin yangın uçağı alacak parası mı yok?” diye konuştu.


Akdeniz Gerçek Haber Merkezi    


Yorum Yap