Özel Günler
reklam

‘Zaman siyaset zamanı değildir’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, “Yangından zarar görenler için belediyelere nakdi yardım toplama izni verilmelidir. Zaman siyaset zamanı değildir. Zaman mağdur vatandaşın yarasının biran evvel sarılabilmesi zamanıdır” dedi

‘Zaman siyaset zamanı değildir’

‘Zaman siyaset zamanı değildir’

     “Birkaç gün önce Antalya’mızın Manavgat ilçesinde başlayan ve çevre ilçelere yayılan yangın afeti maalesef kısa süre içinde Akdeniz çanağında yer alan diğer illerimizin güzide tatil merkezilerine de yayılmıştır” diyen Cavit Arı, “Deprem, sel ve yangın gibi afet, acil durum halleri can ve mal kayıplarına neden olmanın yanı sıra vatandaşlarımızın ekonomik düzeni üzerinde de önemli tahribatlara neden olmaktadır. Yangının biran evvel söndürülmesi ve vakit kaybetmeden yaraların sarılması amacıyla vatandaşlarımızın maddi, manevi özverili desteklerine şahit oluyoruz. Dayanışma ve yardımlaşma duygularının en üst düzeyde hissettiğimiz bugünlerde yangın afeti yaşayan belediyelerimiz de tüm imkanlarıyla seferber olup vatandaşlarımızın yarasını sarmaya çalışmaktadır. Devletimizin aldığı önlemler ve açıkladığı yardımların yanında mağdur olan halkımızın yaralarına adeta ilk pansumanı en hızlı bir şekilde yapabilecek olan belediyelerimize de nakdi yardım toplama izninin vakit kaybetmeden verilmesi gerekli” şeklinde konuştu.

 

"BELEDİYELERE NAKDİ YARDIM ALABİLMELERİ İÇİN İZİN VERİLMELİ"

    “Yangının çıktığı ilk andan itibaren gerek Manavgat gerekse Antalya merkez ve diğer ilçelerden vatandaşlarımız yangından zarar görenlere ve yangına müdahale için çalışanlara su, ayran ve yiyecek yardımı yapmaktadır. Gerçekten örnek bir yardımlaşma ve dayanışma yaşanmaktadır. Ayrıca buradan eşya yardımı yapacak olanlar için kalıcı ev eşyasına ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim diyen Arı, “Ancak yardım yapmak isteyen kişiler bizlere ulaşarak sadece yiyecek vb. yardım değil daha kalıcı yardımlar yapmak istediklerini nakit yardımı yapmak istediklerini iletmektedirler. Bu nedenle yardımlaşmanın daha düzenli ve verimli olabilmesi ve yaraların daha iyi sarılabilmesi için nakit yardımların da Belediyeler tarafından alınabilmesi gerekir. Zaman siyaset zamanı değildir. Zaman mağdur vatandaşın yarasının biran evvel sarılabilmesi zamanıdır. İktidar bu hassas dönemde mevcut tabloyu dikkate alarak maddi destek olmak isteyen vatandaşların nakit desteğini alabilmelidir. Bu konuda İçişleri Bakanlığının ve Antalya Valiliğinin özellikle Antalya Büyükşehir ve Manavgat Belediyelerine nakdi yardım alabilmeleri için izin verilmelidir.” dedi.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap