Özel Günler
reklam

‘Yardımlarınız emanetimizdir’

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kamuoyuna yaptığı açıklamada, Manavgat’ta yangından zarar gören çok sayıda vatandaşımıza yardım için oluşturulan Yangın Dayanışma Merkezini bazı avukatların sosyal medya sayfalarından “Çukur” olarak nitelendirmesine büyük tepki gösterdi

‘Yardımlarınız emanetimizdir’

‘Yardımlarınız emanetimizdir’

     Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Yangın Dayanışma Merkezimizi, kendilerini “Aydın” olarak nitelendiren birkaç avukatın sosyal medya sayfalarında yakışıksız bir dille “Çukur” olarak adlandırması son derece üzücüdür. Böylesine sıkıntılı bir dönemde hata arayıp, belediye kurumunu suçlamak, sadece art niyettir. “Belediyeye saman verdik, yerine ulaşmadı” diye paylaşım yapan birkaç avukatın, koskoca Manavgat Belediyesi kurumunu geçtik, gönüllü çalışan yüzlerce Manavgatlının emeğini değersizleştirmesini” esefle kınıyorum” dedi.

 

“YARALARIMIZI HOŞGÖRÜYLE SARMALIYIZ”

    Başkan Şükrü Sözen, kamuoyuna seslendiği açıklamasında konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Manavgat’ımız Türkiye tarihinin en büyük yangın felaketlerinden birisini yaşamaktadır. Bu hassas dönemlerde acılarımızı paylaşarak hafifletmeli, yaralarımızı hoşgörüyle sarmalıyız. Manavgat Belediyemiz de bu amaçla yangının başladığı ilk günden itibaren Atatürk Kültür Merkezi’nde bir “Yangın Dayanışma Merkezi” oluşturmuştur.”


“SON DERECE ÜZÜCÜ”

    “Merkezimizde belediyemizin personellerinin yanı sıra yüzlerce Manavgatlı gönüllümüz, gece gündüz demeden çalışmakta, gelen yardım malzemelerinin tasnif ve dağıtımını yapmaktadır. Böylesine özverili çalışmaların yapıldığı Yangın Dayanışma Merkezimizi, kendilerini “Aydın” olarak nitelendiren birkaç avukatın sosyal medya sayfalarında yakışıksız bir dille “Çukur” olarak adlandırması son derece üzücüdür.”“BİZİ KONTROL SİSTEMİNE MECBUR KILMIŞTIR”

    “Afet yönetimlerinde en önemli husus, “Gerçek İhtiyaç Sahibine” ulaşmaktır. Bu hizmette kontrolün doğru bir şekilde sağlanması gerekir. Kontrolün kaybedilmesi durumunda halkımızın emek vererek hazırladığı yardım malzemeleri, yangına maruz kalmış vatandaşlarımız yerine art niyetli yapılara gidebilir. Hatta bu konuda şikâyetler de gelebilmektedir. Dağıtım alanında insanların malzeme alma ihtiyacı ve aralarında yaptığı tartışmalar, bizi bu kontrol sistemine mecbur kılmıştır. Dolayısıyla, bunların yerinde tespitlerinin yapılarak, dağıtımlarının resmi araçlarımızla ve muhtarlarımızla koordineli bir şekilde ulaştırılması elzemdir.”


“SADECE ART NİYETTİR”

    “Böylesine sıkıntılı bir dönemde hata arayıp, belediye kurumunu suçlamak, sadece art niyettir. “Belediyeye saman verdik, yerine ulaşmadı” diye paylaşım yapan birkaç avukatın, koskoca Manavgat Belediyesi kurumunu geçtik, gönüllü çalışan yüzlerce Manavgatlının emeğini değersizleştirmesini” esefle kınıyorum. Kaldı ki, söz konusu hayvan sahiplerini, bir gün önce bizzat ziyaret edip, ihtiyacı olan yem ve samanın acil olarak gönderilmesini sağladık.”


“YEM VE SAMAN SEVKİYATI DEVAM ETMEKTEDİR

    “Manavgat Belediyemiz tüm zarar gören hayvanlarımıza ilk etapta can suyu olarak yem ve saman göndermiştir. Dünden itibaren ise sadece belediyemizin resmi araç ve kamyonlarıyla yerinde tespitler yapılarak yem ve saman sevkiyatı yapılmaya devam etmektedir.”

 

“SİZ HİÇ MERAK ETMEYİN”

    Başkan Sözen, “Bizler bu kadar canhıraş ve hassasiyetle çalışma sergilerken birilerinin rahatça evlerinizde oturarak, klavye başında acımasızca eleştiri yapmalarını kabul etmemiz asla mümkün değildir. Her şeyin çok hızlı geliştiği böylesine yoğun ve içimizin yandığı günlerde bizler, performansımızı sadece vitrinlere oynayan sizin gibilere mi harcayacağız, yoksa halkımızın yaralarını sarmaya mı çalışacağız. Sayın birkaç aydın avukatımız; siz hiç merak etmeyin. Halkımızın bize teslim ettiği en büyük emanet olan Manavgat’ı, yüreğimizin ta içinde tam 13 yıldır taşıyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki, duyarlı halkımızın belediyemize emanet ettiği yardım malzemeleri gerçek ihtiyaç sahiplerine doğru bir şekilde tarafımızdan ulaştırılmaktadır ve ulaştırılmaya devam edecektir” ifadesini kullandı.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi

 


Yorum Yap