Özel Günler
reklam

AESOB’tan Manavgat çağrısı

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınında zarar gören tüm vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Antalya Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu

AESOB’tan Manavgat çağrısı

AESOB’tan Manavgat çağrısı

    AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta düzenlenen Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangında zarar gören tüm esnaf ve vatandaşların her türlü zararının karşılanacağını ve faizsiz KOSGEB kredisi verileceğini; kredi, vergi ve SGK prim ödemelerinin erteleneceğini belirterek Tarım Kredi ve Tarım Ziraat borçlarının erteleneceğine; evlerin inşaatının bir ay içerisinde başlanacağına ve acil ihtiyaçların karşılanması için ödenek gönderildiğine dair iddialı açıklamalarda bulundu.

 

    "Çok büyük bir orman yangını felaketi ile mücadele eden Antalya'mızın bu zor günlerinde vatandaşımıza destek olmak, yangından etkilenen esnaflarımızın yanında olmak ve ormanlarımızı yeniden yeşillendirmek adına elimizden gelen her türlü desteği esirgemeyeceğiz. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına esnafımızın daima yanında olacağız" diyerek Manavgat’a destek çağrısında bulunan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat’taki Oda ve Kooperatif Başkanları ile birlikte Manavgat ve çevresinde çıkan yangınlar ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

 

    Yangından etkilenen esnaflara geçmiş olsun ziyaretinde bulunan ve esnafın zararını yerinde gözlemleyen Başkan Adlıhan Dere, ziyaret esnasında ilgili bürokratlarla, Vergi Dairesi Başkanımız İlhan Karayılan ve Defterdarımız Yusuf Atılğan ile canlı telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Görüşmelerinde “İş yerlerinde yanan fiş ve faturalarla ilgili hasar tespitlerinin bir an evvel yapılıp vatandaşların yaralarının en kısa sürede sarılacağını ve Yangın Hasar Tespit Komisyonu’nda odalarımızdan da temsilci bulunacağını” ifade etti.

 

    AESOB Başkanı Adlıhan Dere, TESK'in başlatmış olduğu Ağaçlandırma Kampanyası'na Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak katılım sağlayacaklarını belirterek tüm esnaf ve sanatkarların bu kampanyaya destek olması gerektiğini iletti.

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap