Özel Günler
reklam

Sözen’den ‘yandaş medyaya’ sert eleştiri

AKP hükümetine yakın basın kuruluşlarının yangınların yoğunlaştığı Manavgat’ın Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in mülküne ‘özel’ hizmet çalışması yapıldığına ilişkin iddialara, Başkan Sözen’den çok sert tepki geldi

Sözen’den ‘yandaş medyaya’ sert eleştiri

Sözen’den ‘yandaş medyaya’ sert eleştiri

    Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen, onlarca köyün boşaltıldığı büyük yangınlar sırasında kendisine ait mülklerin korunması için özel hizmetin Belediye ekipleri tarafından sağlandığına ilişkin iddialara, “Yandaş medyanın çirkin karalama kampanyası bizi yıldıramaz” diyerek yanıt verdi.

 

    Başkan Sözen’in konuyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 


    “Manavgat halkımız, 6 gündür kentimizi esir alan büyük yangın felaketi ile pençeleşmekteyken, kimlere hizmet ettiği herkes tarafından bilinen yandaş bazı medya kuruluşları, şahsımla ilgili olarak yazılı ve görsel basında karalama kampanyası başlatmıştır. Son günlerde bilgisizce, araştırılmadan yapılan haberlerde, Manavgat Belediyesi hizmet araçlarının, evimin önünde çalışma yürüttüğü iddia edilmiştir. Bu tamamen asılsız ve yanlış bir haberdir. Böylesine çirkin haberlerle kamuoyunu yanıtlmak, basın ahlakına ve araştırmacı gazetecilik anlayışına tamamen tezattır.”

 

‘KARALAMA KAMPANYALARINIZ YILDIRAMAZ’

    Söz konusu çalışmanın Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün tüm mahallelerde kamuya ait boş alanlarda, ormanlık bölgelerde ve şahıslara ait arsalarda rutin olarak yaptığı “alan temizlere” çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Sözen’in açıklamasında şu bilgiler paylaşıldı:

 

    “Yangının kent merkezine sirayet etmesini önlemeye çalışan ekiplerimiz, alan temizleme çalışmalarını 28 Temmuz 2021 tarihinden itibaren artırmıştır. Grayderlerimizle yapılan aynı alan temizleme çalışmaları, 6 gündür Bahçelievler, Milli Egemenlik, Örnek, Sorgun, Evrenseki, Aydınevler, Eskihisar, Side, Çolaklı Mahallelerimizle, D-400 Çevre Yolu kenarlarında yapılmış ve boş arazilerdeki kurumuş otlar sıyrılmıştır. Haberlerde söylendiği gibi temizleme çalışmaları sadece benim mahallemde yapılmamıştır. Nitekim yangının kent merkezine sıçraması, bu hizmetimizle mutlak surette önlenmiştir.

 

    Türk toplumu, sevgi, kardeşlik birleşme toplumudur. Geçirdiğimiz büyük yangın felaketi sürecinde, insanlarımız, siyaset gözetmeksizin Manavgat halkımızla tek yürek olmuştur. Bu duygularımızın ölmediğini görmek, bizleri geleceğe yönelik bir kez daha umutlandırmıştır.

    Birlik, beraberlik duygularımızın ön planda olduğu, yüreklerimizin birleştiği bu hassas süreçte, hangi kafa yapısıyla, nerelere hizmet ettiğini bildiğimiz bu bazı basın kuruluşlarının siyasete alet olup, karalama kampanyası yürütmelerini esefle kınıyorum. Sizin karalama kampanyalarınız bizi asla yıldıramaz, aksine çalışma azmimizi kamçılar.”

 

    Başkan Sözen, Manavgatlıların, zor günlerde karalama maksadıyla yapıldığını savunduğu bu tür haberlere itibar etmemeleri konusunda ricasını kamuoyuyla paylaştı.

 

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap