Özel Günler
reklam

Festival Çarşısı yıkıldı: Şimdi ne olacak?

Doğu Garajı'ndan Aspendos Bulvarı'na geçici olarak taşınan ve yeniden Doğu Garajı'na dönme hayali kuran Festival Çarşısı esnafı, çarşının yıkılması sonrasında yapımı biten yerlerine dönmeye başladı. Ancak Muratpaşa Belediyesi'nin de hissesi olan alanın kamu yararına nasıl kullanılacağı tartışma konusu...

Festival Çarşısı yıkıldı: Şimdi ne olacak?

Festival Çarşısı yıkıldı: Şimdi ne olacak?

    Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'ne bağlı Meydankavağı Mahallesi'ndeki Festival Çarşısı'nda kısa sürede üst üste çıkan şüpheli yangınların üzerinden 1 sene geçmeden çarşının tamamen yıkılması sonrası tartışmalar hız kazandı. Özel hastane yapılacağı iddia edilen alanda hali hazırdaki sıkışıklığın hastane yapımı sonrasında katlanarak artacağı görüşü dillendirilirken, bu değişikliğin esnafa ve vatandaşa nasıl bir faydasının olacağı ise tartışmaların bir diğer konusu oldu.


    Meydankavağı Mahallesi'ndeki söz konusu alanın çevresinde şuanda özel hastane, konaklama tesisi gibi yerler yürüme mesafesinde olmak kaydıyla mevcut. Çarşıda üst üste yangınların çıktığı dönemde 150 kadar dükkan adeta kül olmuştu. Şimdi Festival esnafı Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi olarak nitelendirilen Doğu Garajındaki AVM'ye taşınıyor.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA YOK

    Sosyal medyada yüzlerce yurttaş, Muratpaşa Meydankavağı Mahallesi’ndeki ikonik Festival Çarşısı’nın yerine ne yapılacağı konusunda yetkililere dönük sorularını sürdürürken, Muratpaşa Belediyesi’nden konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.


    Özgür Cem Boynueğri


Yorum Yap