reklam

Yangın bölgesinde klinik hizmeti

Kepez Belediyesi’nin Veterinerlik Hizmeti Birimi, Manavgat’taki yangında alevlerden ve dumandan etkilenen büyükbaş, küçükbaş, binek, sokak ve yaban hayvanlarının tedavisi için bölgede klinik hizmeti veriyor

Yangın bölgesinde klinik hizmeti

Yangın bölgesinde klinik hizmeti

     Antalya’nın Manavgat ilçesinde günlerdir devam eden orman yangını birçok hayvanın ölümüne, bir çoğununda alevlerden ve dumandan etkilenerek yaralanmasına neden oldu. Kepez Belediyesi, yangın felaketinden zarar gören hayvanlar için de bölgeye Veterinerlik Hizmeti Birimi ekiplerini yönlendirdi. Veterinerlik Hizmeti Birimi ekipleri,  hayvanların muayene ve tedavileri için bölgedeki tüm besicilerin kapısını çalıyor. Besicilere ait büyükbaş, küçükbaş, binek hayvanları başta olmak üzere, sokak hayvanları ve yangından zarar gören yaban hayvanları da tedavi ediliyor.

 

    Manavgat’ın Evrenseki, Çolaklı, Gündoğdu, Yavru Doğan, Kalemler, Çardak, Şişeler ve Hocalar Mahallelerinde sürdürülen çalışmalarda tüm hayvanlar veteriner hekimler tarafından tek tek muayene ediliyor, alevlere ve dumana maruz kalanlarında tedavileri yapılıyor. Bölgedeki sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçları Kepez Belediyesi ekiplerince sağlanıyor.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap