reklam

Kepez’den aşıya teşvik

Kepez Belediyesi’nin Sağlık Bakanlığı’nca tıp merkezi statüsüne alınan Belediye Sağlık Merkezi, sağlık taramalarından, Covid-19 aşılamasına kadar her türlü sağlık hizmetini hemşerilerinin ayağına götürüyor

Kepez’den aşıya teşvik

Kepez’den aşıya teşvik

     Başkan Tütüncü’nün talimatlarıyla Tıp Merkezi statüsü nedeniyle Covid-19 aşısı yapma yetkisine sahip merkez, aşı olmayı teşvik ederken, ‘Mobil Aşı Merkezi’ ile ilçesinde sürdürdüğü aşılama hizmetini de Kaş’ın Gömbe mahallesine ulaştırdı. Belediye Sağlık Merkezi, poliklinik hizmetinden laboratuvara, eczaneye kadar her türlü hizmetin sunuyor. Merkez, 1,5 yıl öncede Sağlık Bakanlığı’nca ‘Tıp Merkezi’ statüsüne alındı. Tescilli ve yetkin bir sağlık kuruluşu olarak yoluna devam eden merkez, gezici sağlık merkezi ile de mahalle mahalle gezerek sağlık hizmetini vatandaşların ayağına götürüyor.

 

MOBİL AŞI MERKEZİ GÖMBE’DE

    Kepez Belediyesi tüm dünyanın mücadele ettiği korona virüse karşı ülke genelinde başlatılan Covid-19 aşılama seferberliğine destek oluyor. Kepez Belediye Tıp Merkezi, aşı hizmetini ‘Mobil Aşı Merkezi’ ile hemşerilerinin ayağına kadar götürüyor. Belediye Tıp Merkezi, Kepez’in mahallelerinde başlattığı aşılama hizmetini Kaş ilçesinin Gömbe Mahallesi’ne de ulaştırdı. Kaş Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmada mahalle sakinlerine korona virüse karşı Sinovac ve Biontech aşısı yapıldı. Korona virüse karşı aşılama çalışmaları pandemiyle hızlı ve etkin mücadele edilebilmesi için ihtiyaç duyulan her ilçede sürdürülecek. 

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap