Özel Günler
reklam

'Yeniden kıyılardayız'

TURMEPA Deniz Temiz Derneği Antalya Şube Başkanı İzzet Ünlü, ‘Yeniden kıyılardayız’ başlıklı etkinlikle ilgili “Denizler çöplüğümüz değil! Kıyılara akın ediyoruz” diyerek tüm çevre dostlarını 18 Eylül’de Konyaaltı Sahili 1 No lu Plaj’da yapılacak olan etkinliğe davet etti

'Yeniden kıyılardayız'

'Yeniden kıyılardayız'

    “18 Eylül’de TURMEPA Gönüllüleri ile kıyılarda buluşuyoruz” diyen Başkan İzzet Ünlü etkinliğin amacının “Uluslararası kıyı temizliği kampanyasının temel amacı, insanların kıyı temizliği yaparak sorunun çözümünde rol oynamalarını sağlamak, halkın dikkatini deniz çöpü sorununa çekerek bilinçlenmeye katkı sunmak, kirliliğin nedenlerini ve nereden geldiğini öğrenmektir” dedi.“TURMEPA OLARAK BİZ ÜSTLENDİK”

    TURMEPA Deniz Temiz Derneği Antalya Şube Başkanı İzzet Ünlü etkinlik hakkında şu bilgileri aktardı: “Bildiğiniz gibi Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA olarak her yıl çeşitli uluslararası etkinliklere katılmaktayız. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ocean Conservancy adlı sivil toplum kuruluşunun ana yürütücülüğünü yaptığı ve 100’ün üstünde ülkeden yüzbinlerce gönüllünün katıldığı Uluslararası Kıyı Temizleme Etkinliği-International Coastal Cleanup (ICC)’nin Türkiye Koordinatörlüğü’nü TURMEPA olarak biz üstlenmiş durumdayız.”

“HERKESİN DESTEĞİ ÖNEMLİ”

    “Planlanan kıyı ve deniz dibi temizlikleri için gönüllülerimiz ve denize gönül vermiş deniz sevdalıları ile kıyılarımızı Türkiye’nin birçok noktasında temizlemeyi hedefliyoruz. Bu noktada elinizden geldiğince yapacağınız fedakarlık ve göstereceğiniz çabalar, TURMEPA’nın hem bölgenizde varlığını hissettirip kıyılarımızın temizliğine katkı sunmasında hem de uluslararası platformda güçlenmesinde önemli rol oynayacaktır. Bu organizasyonu hep beraber var ettiğimiz için herkesin desteği burada bizim için önem kazanmaktadır.”

“ÇEVRE DOSTLARINI DAVET EDİYORUM”

    “Bu yıl 18 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 8.30-10.00’da Konyaaltı Sahili 1 No lu Plaj’da düzenlenecek kıyı ve deniz dibi temizlikleri için gönüllülerimiz ile kıyılarımızı temizlemeyi hedefliyoruz ve doğa çevre dostu gönüllülerimizi etkinliğimizde yer almak üzere davet ediyorum.”“DENİZ VARSA HAYAT VARDIR”

    Türkiye dahil 105 ülkede aynı anda aynı saatte dünyada bir çevre, kıyı, dip temizleme etkinliği buluşması olduğunu vurgulayan Başkan Ünlü, “Denizlerin dibindeki, kıyıların etrafındaki atıkları, çevreyi kirleten materyalleri toplayacağız. Denizlerimizi temizlemenin en kolay yolu kirletmemektir.  Denizlerimizi çevreyi kirletmemek lazım bunun yolu da eğitimden geçiyor. TURMEPA bir sivil toplum derneğidir. Bizim sloganımız deniz varsa hayat vardır. Vatandaşlara anlatmaya öğretmeye çalışıyoruz. Daha temiz denizlere ulaşarak sağlıklı mutlu günler için uğraşıyoruz” dedi.

 

Fadime Yiğit


Yorum Yap