TDP’de kurultay heyecanı

Türkiye Değişim Partisi’nin (TDP) 26 Eylül’de Ankara’da yapılacak büyük kurultayı öncesinde parti teşkilatlarında 19 Eylül Pazar günü tüm üyelerin katılımıyla bir ‘eğilim yoklaması’ yapılacak

TDP’de kurultay heyecanı

TDP’de kurultay heyecanı

    Ülke genelinde il ve ilçe yapılanmalarını tamamlayan Türkiye Değişim Partisi’nde büyük kurultay heyecanı başladı. 26 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek olan büyük kurultay öncesinde ise tüzük gereği tüm illerde genel başkanlık için bir eğilim yoklaması yapılacak. Konuyla ilgili bilgi veren TDP Antalya İl Başkanı Arman Karadağ, TDP’nin diğer partilerden farklı olduğunu her alanda gösterdiğine vurgu yaparak, “TDP’de genel başkanı delegeler değil üyeler seçecek” dedi. Eğilim yoklamasının bu nedenle yapıldığını belirten Karadağ, “Değişim mottosuyla yola çıktık. Önemli değişikliklerden biri de bu. Artık siyasette delege ağalığı sona erecek. Partiye kayıtlı tüm üyeler genel başkanın seçilmesinde etkin rol oynayacak” diye konuştu.

DELEGE DEĞİL ÜYELER SEÇECEK

    TDP Antalya İl Başkanı Karadağ şöyle devam etti: “Tüzüğümüze göre kurultayda genel başkanlığa aday olmak isteyenler ve mevcut genel başkan, kongreler ve kurultay takviminin ilanından sonra takvimde belirtilen süreler içinde partiye kayıtlı üyelerin toplamının yüzde 2’sinin imzalarını alarak aday olmak istediklerini yazı ile genel sekreterliğe bildirmek zorunda. Her üye o seçim döneminde adaylardan sadece birine imza verebilir. Genel sekreterlik başvurular tamamlandıktan sonra tüm Türkiye’de genel başkan adayları için partiye kayıtlı tüm üyelerle eğilim yoklaması yapılabilmesi amacı ile bir takvim belirler. İşte bu takvim doğrultusunda 19 Eylül Pazar günü diğer illerde olduğu gibi Antalya’da da eğilim yoklaması yapacağız. Tüm kayıtlı üyelerimizin katıldığı bu eğilim yoklamasında en çok oy alan kişi kurultayda genel başkanlığımıza aday olabilecek.”

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap