Döşemealtı ‘CHP Tarım Zirvesi’nde

Döşemealtı Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin tarıma verdiği desteklerin değerlendirildiği ve bundan sonraki yol haritasının çizileceği “Tarım Zirvesi”ne katılıyor

Döşemealtı ‘CHP Tarım Zirvesi’nde

Döşemealtı ‘CHP Tarım Zirvesi’nde

    İstanbul-Avrasya Gösteri Merkezi’nde 30 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan CHP Tarım Zirvesi’nde Döşemealtı Belediyesi’nin standı yer alacak. Yaklaşık 1 milyon ziyaretçinin gelmesi beklenen zirvede Döşemealtı Belediyesi yeni kurulan Kadın Kooperatiflerinin ürünlerinin satışa çıkarılacağı “Emekçi Bakkal” başta olmak üzere, ilçenin en büyük zenginliklerinden Hicaz Narı, Nar ekşisi, Nar Suyu, Zeytin, Zeytin Yağı ile kültürel değerleri görücüye sunulacak.

YOL HARİTASI ŞEKİLLENECEK

    Tarımsal Kalkınmada yeni politikalar ve üretici odaklı çözümler sloganıyla düzenlenen”Tarım Zirvesi”ne Türkiye’nin 81 ilinden, Büyükşehir, İl ilçe ve belde belediyeleri katılarak Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin tarım politikaları ve bundan sonraki yol haritası şekillenecek. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç “Tarım Zirvesi’nde Döşemealtı’nın hem tarımsal faaliyetlerini hemde kültürünü tanıtacağız. Burada yapılacak fikir alışverişleri sayesinde de ilçemizin tarımsal anlamda kalkınması ve üreticinin ürünlerini çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmesi için çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

HEDEF 10 EMEKÇİ BAKKAL

   Döşemealtı Belediyesince yaklaşık 50 Kadın Kooperatifi Termessos Döşemealtı Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında toplandı.Termessos Döşemealtı Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Engin Murat Özdemir “Emekçi üretici kadınlarımıza istihdam yaratmak için böyle bir hamle gerçekleştirdik. Aynı zamanda Emekçi Bakkal adı altında bir market açarak ürünlerimizi burda satışa sunduk. Hedefimiz ilk etapta 10 Emekçi Bakkal açmak” dedi. 

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap