Demre'de taciz iddiasına yanıt: 'Doğrudan ayrılmayacağız'

Demre’de taciz iddiasına cevap veren CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz şöyle konuştu: ‘Bizler doğrudan ayrılmayacağız’

Demre'de taciz iddiasına yanıt: 'Doğrudan ayrılmayacağız'

Demre'de taciz iddiasına yanıt: 'Doğrudan ayrılmayacağız'

    CHP Demre İlçe Başkanı Mete Hakan Caner’in babası olan A.C.’nin 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddiasına ilişkin konuşan CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “Bizler doğrudan ayrılmayacağız, gereken neyse de kesinlikle yapacağız” dedi.


    CHP Demre İlçe Başkanı Mete Hakan Caner’in babası olan A.C.’nin 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddiaları Antalya’da siyaseti sarstı. İddiaya göre A.C. daha önce uzun zaman önce de benzer bir sebepten ötürü çalıştığı yerden kovuldu. CHP’li Başkan Caner’in ise CHP İl Yönetimi tarafından istifasının istendiği, aksi takdirde görevinden alınacağı ifade ediliyor. A.C.’ye kamu davası açılması bekleniyor.


    Demre’deki olayda 14 yaşındaki çocuğun psikolog eşliğinde yeniden ifadesi alındığı iddiası öne sürülürken, konuyla ilgili gelişmeleri sorduğumuz CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, süreci takip ettiklerini, konunun yargıya intikal ettiğini ve ilçe başkanının kendisi ile ilgili bir durumun olmadığını aktararak şöyle konuştu:


    “Baba A.C. partiden istifa etti. Ancak biz parti içerisinde değerlendirmelerimize devam ediyoruz. Şu anda ilçe başkanının istifasına yönelik bir karar söz konusu değil. Suç da bireysel, ceza da bireysel. Ancak siyasi etik açısından bir sorun görürsek ona göre müdahale edeceğiz. AKP medyası, kendi karanlıklarını ve pisliklerini örtmek adına insanların özel yaşamlarını bile ortaya seren, bel altı işlere giren bir durumdalar. Bugün bakanın eşinin şirketinden satın alma yapıp devleti yüz milyonlarca dolar dolandıran insanlar konuşulmuyor bu basın organlarında. Bizler doğrudan ayrılmayacağız, gereken neyse de kesinlikle yapacağız.”

    Özgür Cem Boynueğri


Yorum Yap