Muhalefet Erdoğan’a bayrak açtı: ‘İktidara talibiz!’

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz gün muhalefete dönük yaptığı, “Ülke yönetimine talip olmaktan vazgeçmenin kendileri için daha iyi olacağını hatırlatmak istiyoruz” mesajına Millet İttifakı’ndan sert yanıt geldi

Muhalefet Erdoğan’a bayrak açtı: ‘İktidara talibiz!’

Muhalefet Erdoğan’a bayrak açtı: ‘İktidara talibiz!’

    Geçtiğimiz gün AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti hedef tahtasına koyarak, sosyal medyada ‘tehdit’ olarak nitelendirilen ifadeler kullandı. Erdoğan, "Ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz" dedi. 


    Kamu işçisi ve memurun zam oranını da değerlendiren Erdoğan, işçi ve memurların zam oranından memnun olduğunu savundu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, "Bay Kemal. Sen nerede dolaştığının farkında değilsin. Enerjide Avrupa, dünya ne alemde görmüyor musun?" şeklinde konuştu.


‘AKP ÇARESİZLİK İÇERİSİNDE!’

    Millet İttifakı bileşenleri olan CHP ve İYİ Parti’nin Antalya İl Başkanları ise Erdoğan’a karşı ortak bir tavır göstererek ilk seçimlerde iktidarı almaya hazır oldukları mesajını verdiler. “Bu sözler şaşırmışlığın bir sonucu” diyen CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Erdoğan’ın ifadelerini şu sözlerle değerlendirdi: 

    "Tehdit ederek bu işler olmaz, vatandaş sandığı istiyor. İktidar değişikliği kaçınılmaz. AKP iktidarı çaresizlik içerisinde çelişkili açıklamalar yapıyor. Muhalefet ülkeyi yönetme iddiasından vazgeçer mi? Akla ziyan bir açıklama… Demokratik bir düzenden uzaklaşmış olmanın sonucudur bu sözler. Saray’ın duvarları içerisine kapanmışlar, yurttaşların yaşadığı sorunları görmüyorlar. Halk ile bütün bağları kopmuş durumda. 


    Tarım Kredi Kooperatiflerine mağaza açtırmakla çözülmüyor sorunlar. Üç gün önce zincir marketleri eleştirip sonra yeni market açtırarak, açılan marketlerde de piyasa rakamlarının altında satış yapamayarak sorunlar çözülmüyor. Erdoğan’ın çerezden, abur cuburdan ibaret alışveriş sepeti bin TL tuttu. 

    Saray’dakilerin sepetindekileri vatandaş alamaz hale geldi. Bu sözler, tükenmişliğin sonucu sarf ediliyor. Cumhuriyet’in ikinci yüz yılında, AKP’nin yozlaştırdığı ve yıktığı bütün kurumları yeniden çağdaş bir yorumla ayağa kaldıracağız. İktidara talibiz. 84 milyon yurttaşın aydınlık Türkiye hayalini gerçek kılacağız. ”


‘TEHDİTLERE BOYUN EĞECEK DEĞİLİZ’

    İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran şöyle konuştu: 

    “Cumhuriyet’in ilanının yüzüncü yılına giderken ülkemizin demokrasinin ne demek olduğuna, millet egemenliğinin nelere kadir olduğuna vakıf olmayan tek adam tarafından yönetildiğini biliyorduk fakat bu kişinin Türkiye sevdalılarına, Millet’in ittifakına açıktan tehditler savurmasına yine de şaşırıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e karşı üst üste tertiplenen organize provokasyonlara nasıl göğüs gerdiysek, ‘iktidarı düşünmeyin’ gibi tehditlere de boyun eğecek değiliz. 


    İYİ Parti her geçen gün daha fazla vatandaşın gönlüne girerek halkın sorunlarına gerçek çözümleri sunabileceğini 84 milyona anlatmayı başarmış durumda, buna devam edeceğiz. AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın muhalefete ayar vermekten önce partisi içerisindeki uyuşturucu çetelerine, hortumculara ve bu milletin ekmeğine göz yuman Beşli Çete’ye karşı harekete geçmesini temenni ederiz. Aksi halde Türk milleti bu riyakarlığın cevabını kısa bir süre sonra, sandık başında atacağı tokat ile verecek. Elbette iktidara talibiz!”   

    Özgür Cem Boynueğri


Yorum Yap