AKP Z kuşağını hatırladı

AKP Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, KYK yurtlarını ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Milletvekili Çokal gençlerin talep ve isteklerini dinledi

AKP Z kuşağını hatırladı

AKP Z kuşağını hatırladı

    Manavgat, Muratpaşa ve Şehzade Korkut Kız Öğrenci Yurtlarını ziyaret eden AKP Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal’a Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan da eşlik etti. Gençlerle sohbet eden Milletvekili Çokal yurtların kapasiteleri, son durumlarını, öğrencilerin yurtlara yerleştirilmeleri ile ilgili bilgi aldı. Yurtları baştan sona gezen Milletvekili Çokal öğrencilerle birlikte yemek yiyerek yurtların durumunu bir de gençlerden dinledi. Gençlerin yurtlarla ilgili isteklerini not alan Milletvekili Çokal “Antalya’mızın dört bir yanındaki KYK yurtlarımızda gençlerimize en konforlu en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Pandemi sürecinde yurtların bakımları temizlikleri aralıksız devam etti. Yurtlarımız öğrencilerimizle kavuştukları güne kadar hep hazır tutuldu. Pandemi sonrası süreçte geçen yılın ve bu yılın müracaatları üst üste gelince yığılmalar oldu. Ama bu kısa sürede çözüldü” dedi.

‘ÇOCUKLARA YATIRIM YAPIYORUZ’

   Oy kaygısı gütmeden çocuklarımızın istikbaline yatırım yaptıklarını iddia eden Çokal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazı çevrelerin bayrak gibi salladığı modernizmin 2 temeli vardır. İlki ilerleme, ikincisi ise gelişme kavramlarıdır. Yine modernizm ilerleme ve gelişme kavramlarını medeniyetin alt yapısı olarak görür ve medeni insanın sıfatı olarak kabul eder. Medeni insanı eğitir, geliştirir. Böylece insan ilerler ve tarih yaratır. Modernizmi sadece sözde değil de özde yakalamak ancak kurumları oluşturmak ile mümkündür. Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yetişen öğrencilerle göklerdeki istikbalimize ülke olarak dokunmak istiyoruz. Araştırma Geliştirme Merkezimizle istikbalimize yürümek istiyoruz.”

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap