Antalya’ya 7 milyon turist!

Antalya’ya gelen turist sayısı artmaya ve 2021 yılının turizm verileri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı, Ocak-Eylül bandında 7 milyon barajını aştı

Antalya’ya 7 milyon turist!

Antalya’ya 7 milyon turist!

   Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yılı yaklaşık 3,5 milyon turistle kapatan Antalya’da aşılama çalışmaları ve tesislerdeki sıkı salgın tedbirleri meyvelerini vermeye devam ediyor.  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre, Ocak – Eylül ayları arasında Antalya'ya gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 173 arttı. Ocak – Eylül ayları arasında Antalya'yı ziyaret eden turist sayısı 7 milyon 16 bin 276 oldu. Mevsimler sonbaharı gösteriyor olsa da henüz turizm sezonu bitmiş değil. Antalya, sonbahar tatili için de birinci sırada yer alıyor. Yaz sezonunun devam ettiği Ekim ayında da Antalya’yı ziyaret eden turist sayısında artış devam ediyor.

 

ANFAŞ YENİDEN HAREKETLENİYOR

 

ANFAŞ - Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde pandemi nedeniyle uzun bir süre düzenlenemeyen fuarlar, son dönemde tekrar kapılarını açmaya başladı. Bir süre önce başlayan fuarlarla birlikte, hem ertelenen küresel satın alma talepleri hem de dünya tedarik süreçlerindeki değişimlerin, Türkiye fuarcılığı için önemli bir ivme yaratması bekleniyor.

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap