OSB Manavgat’a yarayacak

Manavgat OSB Müteşebbis Heyeti Ekim Ayı Olağan Toplantısında konuşan MATSO ve Manavgat OSB Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Manavgat OSB’nin faaliyete geçmesi ile tarım, turizm ve sanayi başta olmak üzere kent ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını söyledi

OSB Manavgat’a yarayacak

OSB Manavgat’a yarayacak

    Manavgat Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) Müteşebbis Heyeti Ekim Ayı Olağan Toplantısı MATSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda önceki dönem Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in tayininin çıkması nedeniyle boşalan OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığına katılımcıların oybirliği ile Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir seçildi. Gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

    Toplantıda konuşan Manavgat Kaymakamı Akdulkadi Demir, Manavgat OSB’nin MATSO ve Manavgatlılar tarafından uzun yıllar yapılan çalışmalar sonucu kurulduğunu belirterek OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesi ile ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını söyledi. Demir, “Burada Manavgat olarak OSB’yi kurarak güzel bir başlangıç yapmışsınız. Manavgat OSB’nin kurulmasında büyük emekleri olan ve her gittiğimiz yerde yaptığı hizmetlerle takdirle yad edilen önceki dönem Başkanımız Ahmet Boztaş’a Allahtan rahmet diliyorum. Hizmetleri kaldığı yerden aynı şekilde yeni başkanımız ve müteşebbis heyetimizle birlikte sürdürüyoruz. Sizlerle birlikte güzel hizmetlere imza atmak istiyoruz” dedi.

BAŞKAN GÜNGÖR TEBRİK ETTİ

    MATSO ve Manavgat OSB Başkanı Seydi Tahsin Güngör ise Kaymakam Abdulkadir Demir’e OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı görevinin hayırlı olsun olmasını dileyerek başarılar diledi.

MANAVGAT EKONOMİSİ OSB İLE GÜÇLENECEK

    Manavgat ekonomisinin iki önemli başat sektörünün olduğuna vurgu yapan Başkan Güngör, “Bunlardan birisi turizm diğeri de son zamanlarda gelişme gösteren tarım” dedi.

‘KALİTELİ ÜRÜN DAHA UCUZA ALINACAK’

    Manavgat OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesi ve iş sahalarının kurulması ile her iki sektörü de bulunduğu noktadan daha da yukarı taşıyacağını ifade eden Başkan Güngör, tarımda ürünlerin işlenmesi için kurulacak tesisler ile turizme daha kaliteli ürünün daha da ucuza temin edileceğini söyledi. 

    Güngör, “Turizmde müthiş bir tüketim potansiyeli olmasına rağmen daha önce OSB olmağı için birçok ürün işlenemiyordu. Buda yeterli tesisleşme olmadığı için birçok ürün tedarikçi firmalar tarafından dışarıdan temin ediliyor. OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesi ve tesislerin kurulması ile bu pazara ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacak bir boyut kazandırılacaktır. Bu da üretim ulaşım maliyetini ortadan kaldıracağı için turizm sektörü de daha ucuza mal satın alabilecektir. Tarımda ise ürünlerin işleneceği fabrikalarda tesislerin olmaması sebebiyle tarım ürünleri işlenmeden piyasaya sürüldüğü için nerdeyse maliyetine satılmaktadır. OSB ile birlikte tarım ürünlerinin işlenerek piyasaya sürme şansı doğacaktır. Bu şekilde hem turizmin hem tarımın potansiyelini hesaplayarak kurduğumuz OSB Manavgat’ımızın gelişmesine ve ekonomisine çok ciddi bir ivme kazandıracaktır” diye konuştu.

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap