‘Kaleiçi’ni birlikte koruyacağız’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaleiçi’nin Antalya için çok önemli olduğunu belirterek, “Kaleiçi bir merkezdir. Hep birlikte korumaya devam edeceğiz” dedi

‘Kaleiçi’ni birlikte koruyacağız’

‘Kaleiçi’ni birlikte koruyacağız’

    Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kaleiçi Old Town Festivali için Antalya’ya gelen 21 ülke heyetini kabul etti. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşlik ettiği ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, heyete Antalya’yı anlattı.

“ŞEHİRLER ANTİK KENTLERİ İLE ANILIR”

    Festival için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür eden Başkan Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak antik kenti olan ülke temsilcilerini Antalya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu, kültürel ve turizm anlamında Antalya’nın tanıtımına katkı koyacağını söyledi. Şehirler antik kentleri ile anılır diyen Başkan Böcek, “Antik kentler tarihleriyle birçok medeniye ev sahipliği yapmıştır. Kaleiçi bir merkezdir. Bu anlamda hep birlikte Kaleiçi’ni korumaya devam edeceğiz. Muratpaşa Belediye Başkanımız burayla ilgili çalışmalarını yapmakta, biz de Büyükşehir Belediyesi olarak Kaleiçi’ne yönelik önemli projelerimiz var. Biz birlikteyiz. Muratpaşa şehrimizin ikinci büyük ilçesidir. Antalya; Muratpaşa’dır” dedi. 

“ORTAK HAREKET EDİYORUZ”

    Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e 22 ülke heyetini kabul etmesinden dolayı teşekkür etti. Ümit Uysal, “Kültürel varlıkların korunması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımızın her zaman işbirliği ve desteği oluyor. Festivalimize de antik alanları koruyan diğer kentlerimizle ortak hareket ediyoruz. Kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılması noktasında çalışmalarından dolayı Muhittin Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.


     Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 21 ülke heyetine Antalya hakkında bilgi verdi. Başkan Böcek, heyete Patara Antik Yılı anısına yapılan fincan takımı hediye etti. Ülke temsilcileri de Başkan Muhittin Böcek’e ülkelerini temsilen çeşitli hediyeler verdi.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi

 


Yorum Yap