'Büyük Türkiye'nin temelini atacağız'

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Konferans Salonu’nda gençlerle bir araya geldi. Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Düzen, adil düzen vurgusu yaparak borsa, faiz ve dövize karşı olduklarının altını çizdi. Adil düzen olarak tarif ettikleri ekonomik modelin 31 maddeden oluştuğunu hatırlatan Düzen, “Bu sistemimizi hayata geçirdiğimizde yeni, yaşanabilir ve büyük bir Türkiye’nin temelini atacağız. Herkesin sebepleneceği bir sistem vaat ediyoruz” dedi

'Büyük Türkiye'nin temelini atacağız'

'Büyük Türkiye'nin temelini atacağız'

    Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Necip Gencer ile Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyon Başkanı Mustafa Rüzgar’ın da katıldığı buluşmada konuşan SP İl Başkanı Düzen, Erbakan hükümeti döneminde uygulanan ekonomik programın bugün dahi unutulamadığını da dile getirdi.

    Partinin kurucu lideri eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ile anılarını paylaşarak gençlere tavsiyelerde bulunan SP Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen “Vatanınızı ve milletinizi en iyi şekilde müdafaa edin. İç ve dış mihraklara karşı koruyun. İktisaden, siyaseten, ilmen, ahlaken koruyun. Manevi olarak olduğu gibi maddi olarak da kalkınmayı gerçekleştirin” diye konuştu.SİSTEM SIKINTILI

    Ekonomiye ilişkin değerlendirmede de bulunan Düzen, Hazine’nin iç ve dış borç ödemelerine dikkat çekti. İç ve dış borç ödemelerindeki faiz ödemelerine işaret eden Düzen, 51.1 milyar liralık toplam borç ödemesinin 13.5 milyar lirasının faiz ödemesi olduğunu kaydetti. Borçların ödenebilmesi için yeni borçlanmalara gidildiğine işaret eden Düzen, milli görüşün faizle mücadele ettiğini kaydederek sistemin sıkıntılı olduğunu dile getirdi.


    Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ekonomik modelinin birbirinden farkı olmadığını kaydederek Kemal Derviş Fisher modelini uyguladıklarını, kendilerinin ise adil düzen sistemini vaat ettiklerini vurgulayan Düzen, Kemal Derviş Fisher modelinin batan bankaları ihya etmek olduğunu söyledi.


    Adil düzen olarak tarif ettikleri ekonomik modelin 31 maddeden oluştuğunu hatırlatan Düzen, “3 maddesi devletle ilgili. 7 maddesi para, 7 maddesi vergi, 7 maddesi kredi esasları ve son 7 maddesi de sosyal güvenlik esasları ile ilgili. Sistemimizde faiz olmadığı için bankalar paradan para kazanamıyor. Paradan para kazanamadıkları için varlıklarını devam ettirmek istiyorlarsa ister istemez üretimin bir parametresi olacak. Üretimden elde ettikleri kar daha fazla olacak. Adil düzende her çocuk sigortalı olarak doğacak. 31 maddelik bu sistemimizi hayata geçirdiğimizde yeni, yaşanabilir ve büyük bir Türkiye’nin temelini atacağız. Herkesin sebepleneceği bir sistem vaat ediyoruz” şeklinde konuştu.


ADİL DÜZEN ÜRETİMDEN GEÇER

    Saadet Partisi’nin yabancı sermayeye karşı olmadığının altını çizen Düzen, “Biz borsa, faiz ve dövize karşıyız. Adil düzende, paranın değerini üretim miktarı belirler. Bermuda şeytan üçgeni belirlemez. Yabancı sermayenin parasını dövize, mevduata, borsaya, sıcak paraya yatırmak yerine üretime yatırması halinde onun önünü biz açacağız” açıklamasında bulundu.

Konuşmasından sonra kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Düzen, AKP’nin her geçen gün eridiğini öne sürerek 2022 yılının ikinci yarısında erken seçim beklediğini söyledi. Kendilerinin seçime hazır olduklarını ifade eden Düzen, yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını ifade etti.


Haber Merkezi


Yorum Yap