CHP’li kadınlardan çiftçilere ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetim Kurulu, Kumluca Belediye Meclis Üyesi Rabia Demir ve CHP Kumluca Kadın Kolları Başkanı Buket Kaymak ile birlikte, Parakum ve Sarıcasu Mahallelerindeki seralarda, kadın çiftçileri ziyaret ederek, serada çalıştı

CHP’li kadınlardan çiftçilere ziyaret

CHP’li kadınlardan çiftçilere ziyaret

    CHP Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetim Kurulu, seralarda çalışan kadın çiftçileri ziyaret etti. Serada çalışarak çiftçilerle sohbet eden ve onların sıkıntılarını da dinleyen Nilüfer Deveci, “Ne yazık ki; Merkez Bankası’ndaki 128 Milyar Dolar damat eliyle buhar edilince, Türk Lirası savunmasız kaldı. Artık Döviz kuru arttığında; mazot, elektrik, ilaç, yem ve gübre fiyatları otomatik artıyor. Bu nedenle; Üretici ürününü maliyetinin altında satmak zorunda kalıyor. Ürünü tarladan toplama maliyeti satış fiyatının üzerine çıkınca; çiftçi ürününü tarlada bırakıyor” dedi.


“ÇİFTÇİ TARLASINA KÜSTÜRÜLÜYOR”

    Ekonomik krizin saray rejiminden kaynaklandığını vurgulayan Nilüfer Deveci, “Görüyoruz ki üretim yapanlar adeta cezalandırılıp, çiftçi tarlasına küstürülüyor. Saray rejiminin düzeninde pahalılık, mutfakları yakıp kavuruyor. Kabahati çiftçide, esnafta boşuna aramayın, saraydaki aynaya bakın yeter!” diye konuştu..

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap