reklam

Rektör Özkan YÖRSİAD’da

YÖRSİAD (Yörük Sanayici İş İnsanları Derneği) Kasım ayı kahvaltılı toplantısında Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ı konuk etti. Prof. Dr. Özkan, 'Covidin Dünyadaki ve Türkiye'deki Durumu' konulu bir sunum yaptı

Rektör Özkan YÖRSİAD’da

Rektör Özkan YÖRSİAD’da

Toplantıya Antalya Teknokent Müdürü İbrahim Yavuz, YÖRKAM (Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Fatih Uslu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Winterleague CEO’su Behiç Kaya, YÖRSİAD üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Toplantıda 18-21 Ocak 2022 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek olan ve YÖRSİAD’ın da desteklediği Winterleage Uluslararası futbol turnuvası Operasyon Direktörü Ayhan Gökdemir turnuva hakkında bilgiler verdi.

YÖRSİAD Başkanı M. Aykut Ege yaptığı konuşmasında, pandemi sonrası ilk defa üyeler ile bir araya geldiklerini söyledi. Başkan Ege, “Bugün burada uzun zaman sonra bir aradayız. Bu zaman zarfında pandemi nedeniyle online olarak zoom üzerinden birçok toplantı yaptık. Bu arada komitelerimiz çalışmaya devam etti. Bugün pandemi sonrası ilk konuğumuz Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan M. Aykut Ege, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladıklarını da belirterek, Rektör Özkan’a bir çiçek takdim etti.

Prof. Dr. Özlenen Özkan, geçen yıla göre pandemi de gelen durumu anlatırken, aşının önemine dikkat çekti. Özkan, “Aşının yaygınlaşması sonrası COVİD 19 Yoğun bakımındaki hasta sayımız üçte bir oranında azaldı. Serviste yatan hasta sayısı ise tam altı kat düştü. Bugün de yoğun bakımımızdaki hastaların yüzde 80’inden fazlasını tam doz aşısını olmamış kişiler oluşturuyor” dedi.

Toplantı sonrası bir anı fotoğrafı çektirilirken, Başkan Ege, konuk Özkan’a Yörük keyfiyesi takarken, yine günün anısına Yörük Çadırı simgeli bir plaket hediye etti.

Haber Merkezi


Yorum Yap