reklam

‘Şimdi eyleme geçme zamanı’

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 14. Olağan Toplantısı’na katılan iş insanı Ahmet Cemal Dödüncü “Herkes farkındalık yaratmak peşinde. Ama artık Eylem Zamanı” dedi

‘Şimdi eyleme geçme zamanı’

‘Şimdi eyleme geçme zamanı’

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin 14. Olağan Toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele’nin moderatörlüğündeki toplantıya, konuşmacı olarak Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Ahmet Cemal Dördüncü ve ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı katıldılar.

 

Toplantının ana gündem maddesi olan İklim değişikliği ve etkilediği ekonomi üzerine yapılan konuşmalarda, Ahmet Cemal Dördüncü, artık farkındalık yaratma peşinde koşmak yerine eyleme geçme zamanının geldiğini, örneklerle anlattı.

 

“ARTIK İNSANLAR FARKINA VARDILAR”

Dünya genelinde iklim değişikliğinin, insanın, para kazanma hırsıyla ihmal ettiği, doğayı ve çevreyi koruma işinin sonucunda ortaya çıktığını anlatan Dördüncü, “Doğaya ve Çevreye duyarlı insanlar sürekli ‘Farkındalık Yaratma’ jargonunu kullanıyor, ancak gelinen noktada artık insanlar bu işin farkına vardılar. Şimdi eyleme geçip aksiyonlar yaratma zamanıdır. Bunu yapmak için de eğer kendileri çözüm üretemiyorlarsa, bu işi bilen ve uygulamalarıyla eylem safhasına geçmiş kuruluşlardan destek almalılar” diyerek sözlerini sürdürdü.

Ahmet Cemal Dördüncü eyleme geçme konusunda gençlere çok güvendiğini de belirterek, şirketleri yöneten ileri yaştaki yöneticilerin, keskin değişimler ve inovasyon karşısında genellikle kararsız kaldıklarını, para kazanmayı öncelikli olarak gördükleri gibi, yeni bir sisteme geçmekte de kültürel yetersizlik içinde olduklarını, ancak genç beyinlerin bu konuda inanılmaz cesur davrandıklarını örneklerle anlattığı konuşmasının son bölümünde de Global Compact kuruluşunun iklim değişikliği ve Ekonomiye etkileri karşısında nasıl tavır alınması gerektiği konusunda kuruluşlara verdiği desteklerden bahsederek, Antalya’nın özellikle Turizm ve Tarım yoğunluklu inanılmaz bir kent olduğunu, burada yerleşik şirketlerin gelecekteki iklim felaketlerine karşı şimdiden eyleme geçmeleri gerektiğini katılımcılara örneklerle anlattı.


ANSİAD İNOVASYONA ÇOK ÖNEM VERİYOR

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı da Antalya bazında örneklerle, iklim krizi ve ekonomiye etkileri konusunda geliştirdiği konuşmasında, Antalyalı kuruluşlar olarak inovasyona çok önem verdiklerini, ekolojik değişikliklerin, ekonomiyi nasıl kötü etkilediğinin de farkında olduklarını, Global Compact gibi kuruluşların önderliğinde artık eyleme geçme zamanının geldiğini de bildiklerini söyledi.

Toplantı soru cevap şeklinde yapılan konuşmalarla sona erdi.

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap