Acar’dan Ankara mitingine davet

“Ekonomik krizin yükünü kabul etmiyoruz emekçiye bütçe istiyoruz” diyen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Antalya İl Başkanı Sadık Acar, tüm demokratik kitle örgütlerini, sivil inisiyatifleri, emek ve meslek örgütlerini, siyasi partileri ve vatandaşları ekonomik kriz ve üst üste gelen zamlara karşı 4 Aralıkta Ankara’da gerçekleştirilecek eyleme davet etti

Acar’dan Ankara mitingine davet

Acar’dan Ankara mitingine davet

    Birleşik Kamu İş Antalya İl Başkanlığı tarafından hizmet binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, 4 Aralık Cumartesi günü saat 10.00 da Ankara Anıtpark’ta yapılacak olan miting için çağrı yapıldı. Toplantıya, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Antalya İl Başkanı Sadık Acar, Genel Sağlık-İş Antalya İl Temsilcisi Nurhamide Cirit, Ulaşım-İş Antalya İl Başkanı Yusuf Balık ve çok sayıda üye ile eğitimci katıldı. 


Mitinge çağrı metnini okuyan ve taleplerini sıralayan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Antalya İl Başkanı Sadık Acar, “Zamlara karşı; 2022 yılı bütçesi emekçiden yana revize edilsin. Elektrik, doğalgaz, köprü, hastane, otoyollar kamulaştırılsın. Zamlar geri alınsın. Toplu sözleşme masası yeniden kurulsun. Emekçiler için vergi dilimi oran yüzde 10'da sabitlensin, asgari ücret vergi dışı bırakılsın. 3600 Ek gösterge ayrım yapılmadan herkese verilsin. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti giderilsin. Asgari ücretli, emekli, dul ve yetim maaşlarına insan onuruna yaraşır bir düzenleme yapılsın” dedi.

“4 ARALIK'TA ANKARA ANITPARK'TAYIZ”

    Başkan Sadık Acar, “Tüm demokratik kitle örgütlerini, sivil inisiyatifleri, emek ve meslek örgütlerini, siyasi partileri, 3600 ek gösterge talep edenleri, EYT'lileri, emeklileri, çiftçileri, esnafları, açlık, yoksulluk ve borç içerisindeki geçinmek zorunda kalanları, barınma sorunu yaşayan öğrencileri, kadınları, İşçileri, işsiz ve ümitsizleri ve haksızlığa uğrayan tüm yurttaşlarımızı ekonomik kriz ve üst üste gelen zamlara karşı 4 Aralık'ta Ankara Anıtpark'ta saat 10.00'da yapacağımız basın açıklaması ve mitingimize çağırıyoruz!” diye konuştu.

 

Fadime Yiğit


Yorum Yap