Lüks site sular altında

Turizm kenti Antalya’da sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur adeta hayatı felç etti. 4 saat etkili olan yağmurda 5 yıldızlı otellerde çalışanların kaldığı site adeta sular altında kaldı. Milyonluk dairelerin bulunduğu sitede oturanlar dışarı çıkmakta, dışarıda bulunanlar içeri girmekte zorluk çekerken, site sakinleri duruma isyan etti

Lüks site sular altında

Lüks site sular altında


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Antalya için yaptığı sağanak yağmur uyarısının ardından turizm kenti Antalya sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağmurun etkisi altında kaldı. Sabah saatlerinde hızını arttıran yağmur öğle saatlerine kadar devam etti. Yağmur nedeni ile vatandaşlar zor anlar yaşadı. Aksu İlçesi’nde şiddetli yağmurlardan tarım arazileri de nasibini aldı. Onlarca dönüm buğday ekili alan suların altında kaldı. 5 yıldızlı otellerin önünden biriken yağmur suyunda araçlar ilerlemekte zorlandı.

   Turizm bölgesi Kundu’da içerisinde milyonluk dairelerin bulunduğu site ise sular altında kaldı. Araçların lastiklerine kadar gömüldüğü yağmur suları ile vatandaşlar evlerinden inmekte zorlandı. Bazı vatandaşlar ise araçları ile yoldan geçerken zor anlar yaşarken arabası ile siteye giriş yapamayanlar araçlarını dışarıda bırakarak dairelerine yürüyerek ulaştı.

 

“HER ZAMAN BU PROBLEMİ YAŞIYORUZ”

  Yaşanılan duruma isyan eden su taşıyıcısı Oktay Üstüner, “Yağmur çok hızlı yağdı. Biz de ekmeğimizin peşindeyiz. Su arabanın lastiğinin üzerinde içeride. Yağmur sabah başladı. Kısa sürede bu hale geldi. Bu sitede zaten her zaman bu problemi yaşıyoruz. Dizime kadar ıslandım. Bayağı zorlandım” dedi.

Ertan Ceylan ise “Her yağmurda bu oluyor. Geçen yıl arabam suda kaldı. Daire fiyatlarını 1 milyon 400, 1 milyon 500 isteyenler var. Her ay 300 TL aidat alıyorlar. Halimiz bu” ifadelerini kullandı. Bir başka vatandaş ise, “Apartmanımıza giremiyoruz. Daha önce aracımızı çekici ile çektirdik” dedi.

 (İHA)


Yorum Yap