Türk Büro-Sen’de 7. genel kurul

Türk Büro-Sen Antalya Şubesi’nin 7 Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Yılmaz Danabaşoğulları güven tazeleyerek 3. dönem yeniden başkanlık koltuğuna oturdu

Türk Büro-Sen’de 7. genel kurul

Türk Büro-Sen’de 7. genel kurul

 

Türk Büro-Sen Antalya Şubesi’nin 7 Olağan Genel Kurulu Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Seçimlere tek aday olarak giden mevcut başkan Yılmaz Danabaşoğulları yeniden seçildi. Genel Kurula Türk Büro- Sen Genel Başkanı Osman Eksert, Türk Büro- Sen Genel Başkan Yarndımcısı Vedat Ulu, TÜRKAV Antalya Şube Başkanı Hayati Peker, MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Şube Başkanları, delegeler, Dünya Kick Boks Şampiyonu Zehra ve Zeliha Doğan kardeşler katıldı.


Konuşmasında sendikal mücadelenin önemine değinen Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanı Yılmaz Danabaşoğulları, “Yaptığımız sendikal mücadele dar kalıplara sığmamış, sosyal gerçeklerin gerisine düşmemiş; çağın ihtiyaçlarına biçare kalmamıştır. İnanıyorum ki, ağır sorunların altında ezilen devlet memurları, işçi ve emekliler, içine düştüğü ümitsizliğin çaresini, karartılan geleceğinin aydınlığını bu muhteşem toplantıda bulacaktır. Bir yanda emek veren, ter akıtan, helal lokması için çırpınan milyonlar, diğer yanda da milletin sırtından geçinen, fildişi kulelerinde vicdanen ve fikren sefalet, fiilen ve fiziken sefahat içinde yaşayan küçük bir azınlık ve kaymak tabaka. Bu açmazın da giderilmesi şarttır. Yakın tarihinin en sıkıntılı ve zor günlerini yaşayan Türk memur hareketinin kalbi bugün burada atmaktadır” dedi.

 

DEVLETE VE BAYRAĞA SEVGİ, SADAKAT

‘Türkiye Kamu-Sen, milli birlik ve kardeşliğe evveli ve edebi derin olan bağlılıktır’ diyen Danabaşoğulları, “Türkiye Kamu-Sen, devlete ve bayrağa eşsiz sevgi, emsalsiz sadakattir.

Hırpalanan, onuru ve haysiyeti yara alan yorgun emek erleri, sadece gözü ve kulağı ile değil, asil yüreğiyle de bugün buraya bakmakta ve buradan yükselecek sesi, onurlu ve aydınlık bir gelecek müjdesini beklemektedir. Bu ruh ve benlik, bu çelikten irade ve bu inançlı kadrolar, işte bugün buradadır ve bu milli görev için ayağa kalkmıştır.29 yıllık sendikal mücadelemizde pek çok zorlukla karşılaştık. Ancak, mücadele arkadaşlarımız için yaptığımız ve yapacağımız fedakârlıklarda hiçbir zaman sınır tanımadık. Eğilmedik, bükülmedik, gecikmedik.

Düşmedik, üşenmedik, dinlenmedik. Yılgınlık akıntısına şuurumuzla direndik. Seviyesizlere karşı seviyeli durduk. Allah’a şükürler olsun ki, nice badireleri alt ederek, nice engelleri aşarak muazzam bir mücadele disiplini gösteren siz değerli arkadaşlarım, gerçek dava adamları olarak haklı bir övüncün, şanlı bir övgünün bizzat muhataplarısınız. Türk Büro-Sen’li vefanın, zekânın ve vicdanın ağırlık merkezidir. Bu faziletlerin gereklerini her fırsatta yapmış, istenilen her durumda göstermiştir. Sizler bu kutlu mücadelenin nefesi, gür sesiniz. Görevinizi ciddiyet ve cesaretle yapıyorsunuz. Ama bununla yetinemezsiniz. Bizler soluğu kesilenlerden olmayacağız. Bizler fırtınadan korkup filika arayışında da olmayacağız. Birbirimizin hak ve hukukunu çiğnetmeyeceğiz. Günübirlik heveslerle oyalanmayacağız. Kabul edilmelidir ki, başarının kısa bir yolu yoktur. Başarı güzergâhı inişli çıkışlı, engel ve hendeklerle doludur. Emek verilmeden, alın teri dökülmeden, fedakârlık gösterilmeden hedefe varılması mümkün değildir. Aynı davanın, aynı teşkilatın mensupları bir vücudun azaları, bir çarkın dişlileri gibidir. Biliniz ki, zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür. Ya hep birlikte güçlü olacağız ya da en zayıf noktamızdan, hasar alacağız, hüsran yaşayacağız. Zafer sabredenlerindir. Sefer hak edenlerindir. Külfetsiz nimet, zahmetsiz rahmet olmayacağına göre; hem külfete, hem de zahmete birlikte katlanacağız.

Zaferin ısmarlama yöntemi varsa da bu bize yabancıdır. Türkiye sevdasıyla yanıp tutuşan vicdanların tavizlerle ve değerlerinden ödün vererek ulaşacağı hiçbir yer yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Düşüncelerimiz gerçekler, hayallerimiz gelecek, hedeflerimiz gerçekleştireceğimiz geçmişimizdir. Özümüzden, öz değerlerimizden, ülkülerimizin gücünden feyz alıp ileriye bakacağız” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından seçimler için oy kullanıldı, plaket takdimi gerçekleştirildi. Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Zehra ve Zeliha Doğan kardeşlere Türk Bayrağı’nın bulunduğu çerçeve takdim edildi.

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap