“Kent hafızasıyla alay etti”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada, Dokuma’da müze açılışı yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü için “Dokuma Park’taki müze açılışında Antalya’nın onuru olan bu arazinin sadece kendisi tarafından kurtarıldığını anlattı. Dokuma’nın gerçek kahramanlarını görmezden geldi” dedi

“Kent hafızasıyla alay etti”

“Kent hafızasıyla alay etti”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Antalya Dokuma Park’ta yaptığı müze açılışının ardından çarpıcı açıklamalar yapan CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, “2004 yılında AKP’li belediye tarafından Hollandalı TürkMall şirketine peşkeş çekilen Dokuma, Antalyalıların mücadelesiyle kurtarıldı. Önünde çadırlar kuruldu. Hukuk mücadelesi başlatıldı. AKP dışındaki bütün partiler, başta CHP olmak üzere bütün siyasi partiler Dokuma’nın önüne dikildi, bu peşkeşi mahkemeye taşıdı, adliye koridorlarında hukuk aradı. AKP’li Kepez Belediyesi’nin, yani Hakan Tütüncü’nün avukatı ne yaptı? Antalya lehine verilen bütün kararlara itiraz etti, üst mahkemeye taşıdı. Hollandalılara yapılan peşkeşi korumak için sonuna kadar direnen, Antalyalıların mücadelesini adliye koridorlarında boğmak için elinden geleni yapan Tütüncü, bunu başaramayınca şimdi kendini Dokuma fatihi ilan etti” dedi.


“AYNI YALANA ÇANAK TUTTULAR”

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, yaptığı yazılı açıklamada şunları aktardı: “Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü bu kentin hafızasıyla alay eden, emeklerimizi hiçe sayan, Dokuma’nın gerçek kahramanlarını görmezden gelen bir açılış yaptı. Dokuma Park’taki müze açılışında Antalya’nın onuru olan bu arazinin sadece kendisi tarafından kurtarıldığını anlattı. AKP yöneticileri ve milletvekilleri de aynı yalana çanak tuttular, iştahla çoğalttılar bu palavrayı. Oysa gerçek bambaşka. 2004 yılında AKP’li belediye tarafından Hollandalı TürkMall şirketine peşkeş çekilen Dokuma, Antalyalıların mücadelesiyle kurtarıldı. Önünde çadırlar kuruldu. Hukuk mücadelesi başlatıldı. AKP dışındaki bütün partiler, başta CHP olmak üzere bütün siyasi partiler Dokuma’nın önüne dikildi, bu peşkeşi mahkemeye taşıdı, adliye koridorlarında hukuk aradı. Peki AKP’li Kepez Belediyesi’nin, yani Hakan Tütüncü’nün avukatı ne yaptı? Antalya lehine verilen bütün kararlara itiraz etti, üst mahkemeye taşıdı. Belediyenin avukatı, Danıştay’ın Antalyalıları haklı bulan ve Dokuma’nın halkın malı olarak kalmasını garanti alan kararına bile itiraz etti. Tütüncü’nün yaptırdığı bütün bu itirazlara rağmen 2011 yılında karar kesinleşti ve Dokuma Antalyalıların elinde kaldı.”


“DOKUMA HALKINDIR”

Başkan Kurnaz konuşmasının devamında, “Şimdi Dokuma’yı Hakan Tütüncü kurtardı rüzgarı estiriliyor. Yalan söyleniyor. Halkın mücadelesiyle dalga geçiliyor. Bütün siyasetlerin bir araya geldiği onurlu bir mücadele unutturulmak isteniyor. Hollandalılara yapılan peşkeşi korumak için sonuna kadar direnen, Antalyalıların mücadelesini adliye koridorlarında boğmak için elinden geleni yapan Tütüncü, bunu başaramayınca şimdi kendini Dokuma fatihi ilan etti. Tütüncü’nün Dokuma Park’ta yaptığı bütün müzeler, tesisler yargının Antalya halkı lehine verdiği karardan sonradır. O gün orada çadır kuranlar, ayağa kalkanlar, mahkemeye gidenler zaten Dokuma’nın bu şekilde korunması, halkın elinde kalması için mücadele etti. Bu mücadelenin bütün onuru onlara aittir. Halk için, halkın malı için, Antalya için mücadele eden herkesin Dokuma’da payı vardır. Onların adını sildirmeyiz. Bu onurlu mücadelenin terini yerde bırakmayız. Dokuma yalancıların, arkadan iş çevirenlerin değil, halkındır ve halkın kalacaktır” diyerek Hakan Tütüncü’ye sert tepki gösterdi.

 

Haber Merkezi


Yorum Yap