Dolandırıcı vatandaş mı, OGM mi?

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, iş vaadiyle bir vatandaştan 100 bin TL rüşvet alındığı iddiasına ilişkin verdiği soru önergesine yanıt göndermeyen OGM’nin çıkan haberlere açıklama göndermesini eleştirdi

Dolandırıcı vatandaş mı, OGM mi?

Dolandırıcı vatandaş mı, OGM mi?

TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yapan CHP’li Özer, konuyla ilgili şunları söyledi:

“3 Kasım’da verdiğimiz soru önergesine 15 günlük yanıt süresinde herhangi bir yazılı açıklama gelmemesine karşın, Orman Genel Müdürlüğü, çıkan haberlere yönelik basın kuruluşlarına yazılı açıklama göndermiş. OGM "Dolandırıldım" diyen vatandaşın sahtecilik yaptığını ileri sürmüş ve savcılığa başvurduğunu açıklamış. Konunun yargıda çözülmesi gerçekten önemli, umarız sonuçlanması da uzun sürmez.

Ancak, yine de sormalıyız: 5/6/2018 tarihli, 653/42 sayılı, üzerinde Bakanlığın ismi ve logosunun yer aldığı, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından dönemin bölge müdürü, yardımcısı ve personel şube müdürünün imzalarının olduğu ve Körfez İşletme Şefliğine gönderildiği görülen işe giriş emir yazısının yer aldığı belge gerçek değil midir? Belgenin vatandaş tarafından üretildiğine dair bir kanıt var mıdır? Belgenin Orman Genel Müdürlüğü tarafından üretilmediğine dair bir kanıt var mıdır?”

 

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE YENİ SORU ÖNERGESİ

CHP’li Özer, OGM’nin basın kuruluşlarına yolladığı açıklamaya istinaden Bakan Pakdemirli’ye yeni bir soru önergesi verdi. Önergedeki sorular arasında şunlar yer aldı:

“OGM tarafından Recep Ablak isimli vatandaş hakkında hangi ildeki Cumhuriyet Başsavcılığına ne zaman suç duyurusunda bulunulmuştur? Soruşturmanın içeriği ve dosya numarası nedir? Belgenin gerçek olmadığına dair bir kanıt var mıdır? Eğer varsa kanıtlar savcılığa iletilmiş midir? Vatandaşın kendisinden işe alınma vaadiyle 100 bin TL rüşvet alındığı iddiasıyla ilgili olarak Bakanlığınıza herhangi bir şikayeti yok mudur? Şikayet varsa soruşturma yapılmış mıdır? Şikayete rağmen soruşturma yapılmadıysa bunun nedeni nedir?”

 

NE OLMUŞTU?

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, geçtiğimiz haftalarda Orman Genel Müdürlüğü’nde bir vatandaşa iş sözü verilip 100 bin TL rüşvet alındığı iddiasını Meclis gündemine taşımış ve konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanına yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vermişti.

Konuyla ilgili çıkan haberler üzerine OGM tarafından basın kuruluşlarına bir açıklama gönderilerek belgelerin sahte olduğu ve vatandaş hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklanmıştı.

 

Haber Merkezi


Yorum Yap