Vekil sustu, Başkan yanıtladı

AKP Antalya İl Başkanı Ethem Taş, MKYK Üyesi ve Milletvekili Tuba Vural Çokal’a ilişkin Antalya İl Sağlık eski Müdürü’ne dönük mobbing iddialarına yazılı yanıt verdi. Başkan Taş, “Bu açıklama son günlerde MKYK Üyemiz ve Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal’a yönelik Zillet İttifakı mensupları tarafından tamamen iftira ve yalana dayanan karalama kampanyalarına cevap olarak zorunlu görülmüştür” dedi

Vekil sustu, Başkan yanıtladı

Vekil sustu, Başkan yanıtladı

    AKP İl Başkanı Taş “Öncelikle AK Parti olarak 19 yıldır milletimize hizmet yolunda Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde durmadan yorulmadan çalışıyoruz. Türkiye’nin iktidarımız döneminde yaşadığı değişim, dönüşüm ve kat ettiği yol ortadayken,  hala başka güçlerden medet uman muhalefet mensupları ve yereldeki temsilcilerinin gündemi değiştirmek adına attığı iftira ve yalan siyasetine bizler alıştık. 

    Antalyamızı Meclis’te temsil eden, şehrimize hizmet getirmek için gece gündüz çalışan, vatandaşın derdiyle dertleşen MKYK Üyemiz, Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal’ı yıpratmak adına iftira atarak algı yapan seviyesiz siyasetçileri kınıyoruz. Bu isimlere tavsiyemiz, kendi partilerinde dönen taciz, tecavüz ve yolsuzluk olaylarını gün yüzüne çıkararak halkımız ile paylaşmalarıdır. CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz’in bu tür algıları bırakarak daha geçtiğimiz ay kendi partisinin Serik İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden  İbrahim Demir’in işe yerleştirme karşılığında kimlerden rüşvet aldığını, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na götürülen hediyelerin dahi rüşvet olarak alındığı ve belgelenen ses kayıtlarını kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz” dedi.

 

“CENGİZ’E AÇ TAVUK BENZETMESİ”

    Taş, iddialara ilişkin verdiği cevapta hedefine CHP Antalya il Başkanı Nuri Cengiz’i koydu: “CHP İl Başkanı Nuri Cengiz’in yapmış olduğu komik açıklamaları yakinen takip etmiş olup hayretler içinde kaldığımızı belirtmek isteriz. CHP’li Cengiz’in ‘iktidarın değişmesine çok az kaldığı ve iktidar değiştiğinde soruşturmaların başlayacağı’ açıklamasına ‘aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış’ atasözüyle cevap vermek isteriz. AK Parti olarak 19 yıldır milletimizin takdiriyle girdiğimiz her seçimden zaferle ayrılmış olduğumuzu hatırlatarak muhalefetin ise her seçimi kaybettiğini belirtmek isteriz. Muhalefet partisi İl Başkanının bu hayali açıklamasını komik olarak nitelendiriyoruz ve milletimizin takdiriyle önce 2023 seçimlerinde zaferle ayrılarak sonrasında başta büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerini kazanacağımızı inanarak belirtmek isteriz.”

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap