Kent müzesi beğenildi

Kepez Belediyesi’nin eski Dokuma Fabrikası’nın yönetim idare binasını kent müzesine dönüştürdüğü ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’ Antalyalılardan yoğun ilgi gördü

Kent müzesi beğenildi

Kent müzesi beğenildi


DokumaPark içerisinde yer alan kent müzesi, her gün onlarca ziyaretçi ağırlıyor.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda kapılarını açan, resmi açılışı ise geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’, Antalyalıların ilgi odağı oldu. Antalya’nın kent tarihine ışık tutan müze, 7’den 70’e kadar her ziyaretçi tarafından büyük bir beğeniyle geziliyor. Müzede; doğa, tarih, arkeoloji, turizm, çeşitli yöneticiler, ünlüler, aileler, geleneksel mimari, Kaleiçi, mutfak, deniz, geleneksel törenler (düğün, sünnet vs), göçler, Yörük kültürü, ulaşım ve haberleşme, basın tarihi, fotoğrafçılık, Altın Portakal ve diğer festivaller, eğitim, sağlık, sanat, edebiyat, spor, geleneksel esnaflar, endüstri gibi kentin ana konuları yer alıyor.

 

6 FARKLI DİLDE SESLİ REHBER

Roma ve Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin ele alındığı müzede, Antalya’nın her yönünü görmek mümkün. Toplam 2000 metre kare sergi alanı bulunan müzede, yerli ve yabancı konukların sesli rehber eşliğinde 6 farklı dilde müzeyi gezme imkanı da bulunuyor. Kentin önemli değerleri ve hikayelerinin anlatıldığı müze, engelsiz ve aynı zamanda ekolojik (doğa dostu) özelliklere sahip. Kent tarihine ışık tutan ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’nde geleneksel objeler, efemeralar teknoloji yardımıyla insanların yüreklerine dokunacak biçimde sergileniyor.

Haber Merkezi


Yorum Yap