İçişleri Bakanı’na ‘Deccal cinayeti’ sorusu

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, önceki gün Kepez’deki öğrenci yurdunda yaşanan vahşette, katilin psikolojik rahatsızları olduğu yönündeki Valilik açıklaması sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir soru önergesi verdi

İçişleri Bakanı’na  ‘Deccal cinayeti’ sorusu

İçişleri Bakanı’na ‘Deccal cinayeti’ sorusu

Aydın Özer, “Yaşanan bu vahşetle ilgili İçişleri Bakanı olarak iki gündür bir bilgilendirme yapmamanızın sebebi nedir? Kamuoyuna ne zaman açıklama yapacaksınız?” diye sorarak önergesinde valilik tarafından yapılan açıklamaya dikkat çekti: “Valilik açıklamasındaki bilgilere göre; cinayet sonrası 'Deccali Öldürdüm' diye bağıran katilin psikolojik rahatsızlıkları arasında yok yok! Böyle bir kişinin öğrenci yurdunda işe alınmasına dair bir araştırma/soruşturma yapılacak mıdır?”


Öte yandan yaşanan olayın arkasından internet sitesi erişime kapanan, kamuoyunda büyük bir merakın oluştuğunu da belirten CHP’li Özer, İçişleri Bakanı’ndan Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne ve faaliyetlerine ilişkin bir açıklama yapmasını istedi. Getirilen yayın yasağına ilişkin olarak da bir soru yönelten Özer, “Yaşanan bu vahşete ilişkin büyük bir hızla yayın yasağı getirilmesinin gerçek nedeni bağlantılı olduğu iddia edilen Erenköy Cemaati midir?” diye sordu.

 

Haber Merkezi


Yorum Yap