‘Yazıklar olsun size’

Aralarında Antalya Limanı’nın da olduğu limanların Meclis’ten çıkan kanun teklifiyle işletme süresinin ihalesiz uzatılması ve Katar’da oynanan kupa maçı muhalefeti yağa kaldırdı. “İktidar o kadar çaresiz ve ne yaptığını bilmiyor ki, maçlarımızı da satar olduk” diyen İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Yazıklar olsun size” dedi

‘Yazıklar olsun size’

‘Yazıklar olsun size’

TBMM Genel Kurulu’nda limanları özelleştirilmesini de içeren “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin” kabul edilmesinin ardından açıklama yapan İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Milletimiz aldatılıyor” diyerek tepki gösterdi

 

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin ‘Stokçularla Mücadele’ başlığıyla kamuoyuna sunulduğunu söyleyen Başkan Tayfur, “Oysa kanun teklifinin 1'inci maddesiyle kendi varlıklarımız olan limanlarımızın bazı imtiyazlı gruplar ve yabancılar tarafından çok uzun süre daha kullanılması sağlanıyor” dedi. Geçtiğimiz haftalarda Antalya Limanı’nın Katar’lı bir şirkete verilmesini limanda basın açıklaması yaparak eleştiren İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Milletimiz aldatılıyor” diyerek “Kanun teklifinin 1'inci maddesiyle kendi varlıklarımız olan limanlarımızın bazı imtiyazlı gruplar ve yabancılar tarafından çok uzun süre daha kullanılması sağlandı ve Antalya Limanı Katar’lı bir şirkete üç beş yıl değil, 2047 yılına kadar verildi. Muhtemel bir konvansiyonel veya ticaret savaşında hayati önem taşıyacak bu stratejik Antalya Limanı’nın kökü nereye dayandığı bilinmeyen Katar’lı yandaş şirketlere peşkeş çekilmesi bir güvenlik sorunudur” dedi.

 

“SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

“Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ile birlikte ülkenin 13 limanı ve 5 demir yolu işletmesinin 49 yıllığına satılıyor olmasına sessiz kalmayacaklarını ifade eden Başkan Tayfur, “Memleketin değerlerini, Türk insanının alın teri olan limanları Katar’a ve yandaşlara peşkeş çekmek de nedir? Bu duruma AKP ‘özelleştirme’ der belki ama biz ‘memleketi satmaktır’ deriz. Ülkede Katar ve ona bağlı şirketlere verilmeyen ne kaldı diye düşünemiyoruz artık” diye konuştu.

 

“MİLLİYETÇİYİM’ DİYE GEZERSİNİZ”

“Cumhuriyet’imizin kurucusu Mavi Gözlü Bozkurt Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni tekrar hatırlatmak istiyorum” diyen Başkan Tayfur açıklamasının devamında “Ulu Önder, “İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler” diyerek bugünleri işaret etmiştir” dedi. “Memleketi Katar’a satarsınız, ortalığa çıkıp ‘ben milliyetçiyim’ diye gezersiniz” diyen Başkan Tayfur, “Tank Palet'i verdiler, limanları verdiler ki ticaretin yüzde 80’i deniz yoluyla yapılıyor. Limanlar başkalarının eline geçtiğinde sürekli gündemden düşmeyen uyuşturucu ticaretine nasıl engel olacaksınız?” ifadesini kullanarak tepkisini dile getirdi.

 

“SÜPER KUPA’YI DA SATTILAR”

Katar’da en son oynanan süper kupa maçına dair sert eleştirilerde bulunan Başkan Tayfur, “İktidar o kadar çaresiz ve ne yaptığını bilmiyor ki, maçlarımızı da satar olduk. Süper Kupa finalini de sanki ülkemizde oynayacak stat yokmuş gibi Katar’ın Doha’sında oynattık. Ne için? 3 milyon dolar için mi? Peki başta Antalyaspor taraftarı olmak üzere Türk futbolseverlerin bu maçı izlemesine neden izin verilmedi? Boş tribünlere şov yaptırdınız. Yazıklar olsun size” dedi.

 

Buse YEŞİL 


Yorum Yap