'Ülkede güven kalmadı'

En düşük emekli maaşının 2.500 TL’ye çıkartılması ile doğalgaz’da kademeli tarifeye geçişi de içeren 18 maddelik torba yasa teklifinin görüşmelerine TBMM Genel Kurulu’nda başlandı.

'Ülkede güven kalmadı'

'Ülkede güven kalmadı'

    CHP Grubu adına kanun teklifinin tümü üzerine konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, “Bu torba yasa teklifiyle getirilmeye çalışılan düzenlemelere şöyle bir baktığımızda, buradaki ihtiyaçların hepsinin AKP'nin bugün ülkeyi getirmiş olduğu çıkmazdan dolayı getirildiğini açıkça görmekteyiz. Ortada AKP'nin ekonomideki başarısızlığı bulunmakta. Ekonomik anlamda ülkeyi getirdiğiniz çıkmaza bölüm bölüm çare aramaya çalışmaktasınız. Ancak ne yazıktır ki artık, ülkede birden fazla delik var ve bu delikler her geçen gün artmakta. Yani gemiyi su aldı, siz ne yaparsınız yapın artık sizin yapmış olduklarınız, sizi içinde bulunduğunuz çıkmazdan kurtarmaya yetmeyecek. Birini kapatmaya çalışsanız bir başka yerden yeni bir delik ortaya çıkmakta. Artık tek çare kaldı, iktidardan gitmeniz. Ülke başka türlü rahatlamayacak, ekonomi düzelmeyecek, huzur gelmeyecek çünkü siz ülkede güven bırakmadınız çünkü size bu ülkede güven kalmadı, ekonomiyi batırdınız” dedi.

 

BELEDİYELER SIKINTI İÇİNDE

    Torba yasa teklifinin 11. maddesi Türk Lirası ile yapılan kamu ihalelerine fiyat farkı verilmesi ve isteyen müteahhitlere işlerini devredebilmenin önünü açmaktadır diyen CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Kamu müteahhitlerine fiyat farkı uygularken belediyelerin durumunu da dikkate almak zorundayız. Getirilmeye çalışan bu düzenleme belediyeleri bu kamu ihaleleri nedeniyle fiyat farkı ödemek zorunda bırakacaktır. O nedenle, belediyelerin normal bütçesinin dışında ani gelişen bu kararla birlikte eğer ek ücret ödemek zorunda kalacak ise belediyelere ve özel idarelere de bu anlamda bir destek verilmesi gerekir, aksi hâlde, belediyeler gerçekten büyük sıkıntı içerisine düşecektir” dedi.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap