Eğitim-Sen 27 yaşında

Eğitim-Sen Antalya Şubesi, kuruluşunun 27’nci yıl dönümünü görkemli bir etkinlikle kutladı. 23 Ocak Eğitim Sen'in kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 21 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen etkinlik

Eğitim-Sen 27 yaşında

Eğitim-Sen 27 yaşında

    Eğitim Sen Antalya Şubesi, Eğitim Sen’in kuruluşunun 27’nci yıl dönümüne katılım oldukça yoğundu. Sunuculuğunu Durdu Yıldız’ın gerçekleştirdiği etkinlikte emek ve demokrasi mücadelesinde kaybedilenlerin anıldığı bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. KESK’e bağlı diğer sendikaların temsilcilerinin, siyasal parti temsilcilerinin, sanatçıların da katılımıyla destek verdiği etkinlik Eğitim Sen üyesi müzisyen Haluk Erdeğer’in ve Eğitim Sen Müzik Grubu’nun seslendirdiği coşkulu ezgiler eşliğinde sürdü.

 

“YEGÂNE MÜCADELE ÖRGÜTÜ”

    Etkinlikte konuşan Eğitim-Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Eğitim Sen’in eğitim ve bilim emekçilerinin yegâne mücadele örgütü olduğunu, kurulduğu ilk günden itibaren kamusal, bilimsel, demokratik, laik ve anadilinde eğitimi savunduğunu, özerk demokratik üniversite taleplerini gerçekleştirmek için mücadele ettiğini belirtti. Başkan Sönmez konuşmasının devamında, Eğitim Sen’in sendikal hak ve özgürlüklerin yanında aynı zamanda emek ve demokrasi mücadelesinin öznesi olduğuna, antidemokratik ve baskıcı uygulamalara, her türlü ayrımcılığa ve hukuksuzluğa karşı durduğuna, düşünceyi açıklama ve örgütlenme özgürlüğünün sağlanması, farklı kimlik ve kültürlerin kendilerini özgürce ifade edebildiği ve kamusal alanda temsil edilebildiği, gerçek anlamda laik ve demokratik bir Türkiye’nin yaratılması için mücadele ettiğine vurgu yaptı.


Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


 


Yorum Yap