Sekmen: “Arazi mafyası olacağım hiç aklıma gelmezdi"

Antalya’nın İbradı ilçesinde bulunan Erimna (Erymna) Antik Kenti’nin parsellere ayrılarak yağmaya hazırlandığı iddialarının muhatabı AKP İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen, “İftira atıldı” diyerek, bu konuda önümüzdeki günlerde basın açıklaması yapacağını kaydetti

Sekmen: “Arazi mafyası olacağım hiç aklıma gelmezdi

Sekmen: “Arazi mafyası olacağım hiç aklıma gelmezdi"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un memleketi İbradı’da Erimna (Erymna) Antik Kenti’nde yağmaya hazırlandığı iddiasını sorduğumuz AKP İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen, “İftira atıldı” diyerek cevap verdi.

 

“YER BİZİM DEĞİL, KİRALADIK”

    CHP Antalya Milletvekili Budak’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdığı Erimna Antik Kenti’nin AKP İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen koordinasyonunda parsellere ayrılarak yağmaya hazırlandığı iddialarını sorduğumuz AKP İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen, “Onları Allah’a havale ediyorum. Burada CHP’lisi AKP’lisi bütün köylüler ayakta zaten. Böyle iftira olmaz. O yakındaki yer benim bile değil kardeşim yaptırdı, bunu herkes bilir. Ve yer bizim bile değil kiraladık. Orası zaten 3. Derece Sit Alanı, kaç senedir orada bir alım satım bile olmadı. Orada ne Hazine’nin yeri ne ormanın yeri var. Sit alanında herkesin yeri tapulu. Tapulu olmayan yerler de zilyetlik. Kimse kimsenin bir karışlık yerine bakmaz. Ben 20 senedir siyaset yaparım ama böyle bir iftiraya maruz kalacağımı tahmin edemezdim” diyerek kendisini savundu.

 

“HERKES BENİ İYİ TANIR”

    “Mahalle sakinlerinden duyarak böyle bir açıklama yapmışlar” diyen Başkan Sekmen, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Açıklamayı yapanlar ‘Yapıyor’ dememişler, ‘Duyduk’ demişler. Gelin Ormana Mahallesi’ne bakın en son alım satım kaç yılında yapılmış? Burası öyle bir yer ki kimse bir karış toprağına bastırmaz bile. Ben niye alım satım yapayım?  Neden parselleyeyim? Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir iftirayı neye dayanarak attınız? Her şey aklıma gelirdi de arazi mafyası olacağım ya da arazi alıp satacağım hiç aklıma gelmezdi. 20 senedir siyaset yaparım herkes beni iyi tanır. Tarhanamı, reçelimi, eriştemi satarım siyaset yaparım ama bir kişi bana çıkıp da Hatice Sekmen bir Liramı şöyle yaptı diyemez.”

 

“YARGIYA TAŞIYACAĞIZ”

    “Onlar çok güzel cümleler kurmuşlar. Yapıyor demiyorlar duyduğumuz duyumlar diyorlar. Meclis bu kadar mahalle dedikodusundan mı ibaret? Çetin Osman Budak, bir tane belge sunsaydı ya Meclis’te. Neden bir tane belge göstermedi? Neden benim ismimi yayımlarken yanına bir belge koymamışlar? Bunu yargıya taşıyacağız. Ben İl başkanımla ve bakanımla görüştüm. Bir tane belge bile çıkaramazlar. Ben banka hesaplarımı çıkarır çarşıya asarım. Benim yerim yok. Kim yaptıysa duvar sahibine söylesin. Zaten orası sit alanından çıkarılacak. Yer mahkemelik. Oraya zaten kurul gelip bakıyor. 3. Derece Sit Alanı. Benim orada yerim yok. Ben orada ne yapabilirim? Benim neyime? Kim, kimin yerini satar? Ben niye parselleyeyim. Buyurun gelsin baksınlar burada parsellenmiş bir yer var mı?” diyerek iddialara yanıt verdi.

 

 

Fadime YİĞİT

 

 

 


Yorum Yap